Alte știri din fotbal
Ioan Varga l-a contrat imediat pe Daniel Pancu: „Zici că a câștigat Champions League”
0
Raul Rusescu a ales Dream Team-ul Superligii: „E surpriza sezonului!”
0
Ultima notă primită de Ciprian Deac ca jucător » Cine e repetentul pentru antifotbal în CFR Cluj - FC Argeș
0
Daniel Pancu și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj: „Mi se îndeplinesc toate condițiile în altă parte!”
2
Știri din fotbal internațional
Delegația echipei calificate la Mondial, băgată în carantină din cauza epidemiei de Ebola
0
Cesc Fabregas, reacție tăioasă față de obiectivul lui Chivu: „E o lipsă de respect. Sigur nu va juca la Inter!”
0
Șarmanta prezentatoare TV a fost cucerită de stilul lui Cristi Chivu: „Mi-a plăcut ce a încercat el să transmită”
0
Barcelona îi prelungește contractul fundașului: nu a mai prins minute din 2025
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
1
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
5
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Doi analiști politici explică ce opțiuni mai are Nicușor Dan după ...
Libertatea
SURSE Leafa lui Nicușor Dan crește cu peste 1.000 de euro. Cât vor încasa ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Măsuri de siguranță fără precedent la concertul lui Max Korzh: 90% dintre ...
Libertatea
Hahaha...., nepoate cati ai !? Intelegi ceva din sportul asta , complex intradevar ? Iedutul tau nu are cu cune juca, zicu tu ? Dar in 5-6 meciuri ai vazut vreo idee tactica, un plan de joc, chiar daca nu s a reusit? Tactica se numeste , tactica de joc. *** , auzu la el ????????????
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
antrenorul e foarte slab... joaca numai in aparare.... fara constructie...
cum naiba ai trecut tu cu comentariul asta... sa te referi la ana prodana cu ajective??? eu iti dau dreptate... capitanul nationalei s-a mutat din china in saudia... atacant idem... de ce sa nu -l pui pe shumi ca si el se crede saudian... la echipa asta cu edy jocul e slab... nu duce nicaieri... nu leaga doua pase... doar o aparare la intamplare... disperati
Ma intreb ce-ar fi scos Boloni din marfa la dispozitie. Aici ajungem daca micile aranjamente sunt mai importante decat rezultatul final. Daca-l puneau pe el macar puteam sa acceptam cu inima impacata ca asta-i maximum la ora actuala. Asa e doar maximum din ce poate trupa lui Burleanu.
In afara de cativa jucatori, nu avem fizic sa jucam pe contre. Daca mergem in atac nu mai putem sa revenim in aparare cand pierdem mingea si lasam bulevarde in aparare. Si nici in atac nu profitam cand avem noi culoare libere pentru ca in afara de Mihaila si inca 1-2 nu avem viteza - deci tot din cauza fizicului.
De unde sa faca Edi o echipa nationala puternica? Toate echipele noastre de club sunt praf, date afara din toate competitiile europene la faza preliminariilor, de echipe de amatori. Unde e FCSB, unde e Farul? Afara sunt toate! Nu voi ar trebui sa va rastiti la Edi, ci Edi ar trebui sa va intrebe ce faceti la cluburi. E usor sa dati cu pietre. Iar acasa, la cluburi, sunteti dati afara de echipe de amatori. De unde sa ia Edi jucatori la nationala? De la Manchester City si Real Madrid? Face si el ce poate cu jucatorii pe care ii are. Oricum, suntem pe locul 2, neinvinsi, la 2 puncte de Elvetia, peste Israel, ceea ce este nesperat, comparat cu performanta de la cluburi.
Poți sa fii și Guardiola. Ăștia-s fotbaliștii noștri,atâta pot. S-au schimbat in ultimele decenii zeci de antrenori. Toți au eșuat. Nu ai cu cine!
Un antrenor fricos. Asta avem. O așezare cu mulți jucători defensivi. Când joci cu Marini amândoi asta e rezultatul. Îl bagi pe Pușcaș asta e rezultatul. Mai bun era Barligea în locul lui PUȘCAȘ. EDI a fost FRICOS. Nu a riscat nimic, i.a fost teama sa nu piardă. Când vrei puțin și joci sa nu pierzi o ți mult mai puțin. Eu în locul presei nu l.as mai baga în seama ca și asa nu spune nimic nou, numai Bla Bla Bla Bla într-un limbaj de lemn.
Kosovo a schimbat antrenorul inaintea meciului cu Elvetia la noi se doarme visand la calificare.Baiatul e mai defensiv decat tat-su,e drept cu niste jucatori de Liga 3.
Atat timp cat Burleanu & Stoichita conduc fotbalul romanesc tot asa se va intampla. Conducatorii nostrii politici promoveaza prostocratia in toate domenile.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.