Alte știri din fotbal
Panduru și Pintilii, uluiți după FCSB - Botoșani: „De clasă. Ăsta e el”
0
Tavi Popescu s-a întors » Gol senzațional în FCSB - Botoșani
1
Cum au fost surprinși Bîrligea și Antonia în timp ce FCSB se chinuia cu Botoșani
0
Penalty pentru FCSB în barajul pentru Conference League: Istvan Kovacs a avut nevoie de VAR
0
Știri din fotbal internațional
Echipa care câștiga La Liga acum 26 de ani a promovat din nou în primul eșalon!
0
Surpriza sezonului în Europa?! Echipa din Liga 2 a câștigat Cupa și merge în Europa League
0
Pep Guardiola, în lacrimi la despărțirea de Manchester City, sub privirile tatălui său: „De ce mă iubiți atât de mult?”
0
Roberto De Zerbi a cerut transferuri după ce a salvat Tottenham de la retrogradare: „Trebuie să construim o echipă top, top, top”
0
Lifestyle
„Nu se înțeleg” » Imaginea cu mama și iubita lui Jude Bellingham a devenit virală: „Fața ei spune totul”
2
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
7
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
De ce nu scad prețurile locuințelor deși România traversează o criză ...
Libertatea
Noi dezvăluiri despre viața ascunsă a cuplului Macron. Brigitte Macron, ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Ilie Bolojan, contestat din interiorul PNL la aniversarea liberalilor: „Un ...
Libertatea
Si eu ce am zis ?
golaverajul general. in competiile organizate de fifa sunt alte criterii, nu ca la uefa. dupa golaveraj cred ca se ia numarul de victorii. rezultatele directe intervin abia dupa
de asta spuneam ca nu sunt sigur ca imi doresc calificarea la baraj. si am explicat in alt com si de ce
Se ia golaverajul, nu meciurile directe, in acest caz golaverajul din meciurile directe? Adica noi am batut la turci cu 1-0 si ei ne-au batut cu 2-0 acasa.
logica ti-o inteleg. dar matematic, ca sa iei fata la golaveraj turciei (in caz de egalitate la puncte), nu conteaza cui ii dai golurile. poti face 1-0 cu andorra si 9-0 cu estonia, tot cu +10 termini (fata de situatia de acum). iar 9-0 cu estonia te poate ajuta si in lupta sa eviti pozitia de black sheep (in timp ce cu andorra nu te ajuta nici 100-0). Deci, matematic, andorra trebuie doar invinsa. carca de goluri trebuie data estoniei. dar asta e teorie. adevarul e ca, daca bati andorra numai cu 1-0, nu stiu ce sanse sunt sa invingi estonia...indiferent de scor :)
Nu e bre asa. Turcia e in stare sa piste Olanda si atunci ca sa prindem locul 2 ne trebuie goluri multe ca o sa fim la egalitate cu ei , deci inclusiv Andorei trebuie sa-i umplem sacul . Cat despre pierderea barajului de pe locul 2 e mai greu , 99% pierzatoarea va fi din grupa Elvetiei .
Bun, hai să luăm eventualitatea cea mai roză, că prindem barajul (graţie în primul rând Olandei, care nu pierde nici cu Ungaria, nici cu Turcia, iar noi cârpim cumva şase puncte cu Andorra şi Estonia); se pune întrebarea: ce facem acolo??? Jucăm obligatoriu cu un cap de serie dintre Croaţia, Portugalia, Grecia (mai puţin probabil Bosnia) şi Suedia sau Franţa. Hai să zicem că doar Grecia ar fi cât de cât un adversar accesibil, ceilalţi ne sunt net superiori, să nu ne îmbătăm cu apă rece. Dar nici Turcia nu e cu nimic superioară valoric Greciei, iar pentru asta Terim tot i-a dat cu terenul în cap lui Piţurcă...
Sper ca găman să joace în locul lui Goian și nu al lui Chiricheș. Iar Keșeru ar juca mai bine în locul lui Stancu nu al lui Marica. Marica și așa nu are jocuri în picioare.
tocmai de asta zice si bietul Matel ca ne ajunge 1-0 cu Andorra. Teoretic si matematic, el are dreptate, carca de goluri ar trebui sa o dam estonienilor pt siguranta (exista posibilitatea ca si ocupand locul 2 in grupa sa fim black sheep si sa nu prindem barajul). Problema e ca, daca bati Andorra numai cu 1-0, cam ce sanse ai sa bati Estonia? Eventual si la scor :)
Impertinentule care esti tu impertinent,in primul rand puteai vorbi frumos in cel de-al doilea era vorba de puncte ca la golaveraj nu mai avem sanse,noi trebuie sa batem sa facem 6 pct. Turcia are acuma +7 si mai are cu Estonia si le da goale si la Olanda si nu vad eu cum Romania da 10 goluri fara sa primeasca.Iesi acasa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.