FOTBAL  »  NATIONALA  »  GRUPA J

FOTO Vești bune în grupa României! „Tricolorii” revin cu șanse reale în calculele calificării, după Macedonia de Nord - Armenia și Liechtenstein - Germania

Liechtenstein - Germania și Macedonia de Nord - Armenia, meciurile adversarelor României din grupa J a preliminariilor Campionatului Mondial, se joacă astăzi, de la ora 21:45, liveTEXT pe GSP.ro. +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 02 septembrie 2021 23:38 / Actualizat joi, 02 septembrie 2021 23:58

Germania s-a impus în deplasarea din Liechtenstein, scor 2-0. În meciul care i-a interesat pe „tricolori”, Macedonia de Nord și Armenia au remizat, scor 0-0.

Vezi AICI toate rezultatele și programul din preliminariile CM 2022!

România a făcut unul dintre cele mai bune meciuri din mandatul lui Mirel Rădoi și a învins Islanda, scor 2-0. Nu a fost singura veste bună primită de „tricolori”. Macedonia de Nord și Armenia, formații aflate în față în clasamentul grupei J, au remizat „alb”.

Fără Goran Pandev, golgeterul all-time, retras după Euro 2020, Macedonia de Nord s-a apropiat cu greu de poarta armenilor. A cadrat un singur șut și ajunge la 7 puncte în grupă, ocupând locul 3.

Joaquin Caparros continuă să impresioneze pe banca Armeniei. Conduce în continuare grupa, cu 10 puncte, fără eșec după 4 runde.

Islanda - România 0-2 » Revansson! Încă visăm la MONDIAL! Premieră în mandatul lui Rădoi
Islanda - România 0-2

Germania, doar două goluri în Liechtenstein

Debutul lui Hansi Flick pe banca naționalei Germaniei nu a fost unul spectaculos. Nemții au fost zgârciți în deplasarea din Liechtenstein și au marcat doar un gol în fiecare repriză. Prima reușită a fost semnată de Timo Werner, în minutul 41. Rezultatul final a fost stabilit de Leroy Sane, în minutul 77.

Liechtenstein - Germania 0-2

LIECHTENSTEIN: B. Buchel - S. Wolfinger, Malin, Kaufmann, Hofer, Goppel - Frick, Frommelt, Hasler - Sele, Frick
SELECȚIONER: Martin Stocklasa

GERMANIA: Leno - Baku, Sule, Kehrer, Gosens - Gundogan, Kimmich - Musiala, Havertz, Sane - Werner
SELECȚIONER: Hans-Dieter Flick