Alte știri din fotbal
Pușcaș explică de ce a ieșit după 38 de minute și dacă ratează barajul: „Înțepătură pe coapsă”
0
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Danny Armstrong, nedumerit după Dinamo - CFR Cluj: „Am prins barajul, nu?”
0
Știri din fotbal internațional
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Încă un meci pierdut de Mirel Rădoi în Turcia » Sorescu, pasă de gol
16
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
„Poate, într-o zi, Maia Sandu va deveni președinta României”, spune șeful ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
jucator talentat dar capricios. nu cred ca Raducioiu a evoluat vreodata la 100% din potential...imi aduc aminte ca Lucescu zicea despre el la vremea aceea ca pe Raducioiu ''il mai lua de la scoala, ii mai dadea o palma parinteasca...ca asa era el''... apoi, pe vremea cand era la Milan, Capello voia sa-l bage de pe banca de rezerve dar al nostru ca bradu' n'a vrut sa intre. :)) ca nu se simtea pregatit. o alta data, la West Ham, cu Redknapp cam la fel, ca intrau prea tare englezoii si el nu era obisnuit. de asta chiar Redknapp aminteste in cartea lui. branza buna in burduf de caine, cum ar zice romanu'. dar un jucator bun si exploziv la vremea lui, ar fi frumos sa mai avem unul ca el acuma.
Raducioiu a avut dintotdeauna o mare problema: putea fi activat doar de Mircea Lucescu. Parcursul bun avut pana in anul 1996 a venit ca urmare a sezoanelor jucate la Brescia unde Il Luce era antrenor. A avut nevoie de protectie, era un tip capricios, sensibil, si de aceea a esuat dupa CM din SUA. In ceea ce priveste meciul cu Spania din 1996 s-a vazut clar ca tricolorii s-au dat la o parte. Mai mult, s-au chinuit sa mimeze fotbalul, echipa fusese deja eliminata, Spania avea nevoie de victorie, iar in Spania jucatorii romani erau ca acasa. Tricolorii fusesera enervati de rautatea bulgarilor manifestata in timpul meciului si de bucuria lor de la final (in urma unei partide in care romanii au dominat). La finalul meciului cu spaniolii, Jean Vladoiu a declarat la tv. (despre echipa Spaniei):"nu se poate sa te prezinti in halul acesta la un astfel de nivel". Declaratia lui spunea multe.
Care schimb de generatii la 26 de ani Florine,la 26 de ani esti la apogeul carierei,daca erai asa bun jucai inca 5-6 ani titular la nationala,Viorel Moldovan e mai mic cu 2 ani decat tine si Adrian Ilie cu 4 ani,nu sunteti din generatii diferite.
Raducioiu a fost un jucator cu aere de vedeta in acea perioada sau mai bine zis cam mofturos, acum pare un om mai smerit, era bun dar nu pe atat pe cat credea el la acea vreme, a avut o sansa imensa cu transferul la Milan, se afla in apogeul carierei, Massaro batea catre retragere, Papin deja se gandea sa plece, nu confirmase asa cum a facut-o la Marseille, Van Basten era deja istorie rupt fiind, Marco Simone era cam singurul concurent, daca ar fi confirmat si n-ar fi facut nazuri catre Capello si se straduia in acel sezon sa lase o impresie buna ar fi fost pastrat cu sanse bune sa ramana titular cel putin in sezonul urmator. Pai in sezonul 1994-1995 golgeterul lui Milan a fost nimeni altul decat Marco Simone, Milan a schimbat vreo 4 atacanti ca nu prea aveau solutii. Dar ce sa-i faci eterna problema-mentalitatea jucatorului roman !!
Asa a fost. Exista "Pila Stoica''..exista Mircea Sandu..exista Janine "ultramarine"...mai exista si el, i se spunea "flocea"...talent cam cat iti poate da viatza si fizic asemanator cu Dumitrache...deci talent. Punct. Si ...DA...cand ridica Jeanine degetzelul, alerga flocea cu cockteil-ul pe plaja. Ceea ce crea probleme in minte lui Giovani plus Sandu plus multi altii. Trist fiind, pentru ca Jana l-a parasit intai pentru copilashul PRESEDINTELUI constantinescu, apoi pentru sarbu...el a ales calea fotbalului. si s-a dus pe acea cale. doar ca a a facut ce stia atunci sa faca. viatza buna, etc, sotie plina de bani. Intre timp...ghinion...Si acum, avem probleme despre ....ce????...traim din talent, sau prostie ???? Hai , "flocea", (re-)devina legenda si salveaza Dinamo...in rest....bla...bla...
A fost atacant adevarat, ar fi putut sa joace la nivel bun ani buni, ceva s-a intamplat in viata lui de a scazut brusc in joc prea devreme.
O laie... Erai cu gândul încă la Janine, ultra... Nu scriu cum ca ma tăiați iar...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.