Comentarii (10)
pol1tehnicaiasi  •  29 Aprilie 2020, 10:02

De mentionat ca Vasile Iordache este IESEAN get beget, plecand la steaua de la Politehnica Iasi !!!

mordi  •  29 Aprilie 2020, 10:01

Mare portar! Foarte mare!

Monica Marin  •  03 Mai 2020, 18:39

Ce mai bun portar ,atat la nationala cat si la Steaua .

adrianflorea  •  29 Aprilie 2020, 15:48
Postat de Mihai Tanase pe 29 Aprilie 2020, 11:01

De intervențiile lui Iordache nu -mi aduc aminte prea bine caci au fost prea multe ,dar de una a regretatului Stefan Sameș îmi voi aduce aminte întotdeauna .Efectiv de le doi , trei metri de el ,un atacant englez a dat câtva putut de tare ,acolo în careu ,ies Fane S-a așezat cu pieptul in calea șutului ! Ce meci mare ,ce fotbaliști .Cinste lor !

Da, Sameș a fost la nivelul lui Iordache în acea seară. A și primit atunci a doua cea mai mare notă, 9! Pe podium, după notele din "Sportul", au mai fost Ștefănescu și Beldeanu, fiecare cu 8+.

offside  •  29 Aprilie 2020, 15:28

Am văzut meciul respectiv. Într-adevăr Iordache a fost un portar de super clasă. În vremurile de azi ar fi fost poate la nivelul lui Oblak. Stimă maestre pentru momentele de bucurie oferite cu atâtea sacrificii.

Vlad Hartea  •  29 Aprilie 2020, 11:10

Bravo Gsp !! Acestea sunt adevarte informatii sportive...nu declaratii si fotografii ale “divei” din Dubai care, uneori, iti produc greata !! Iordache a fost, poate, cel mai talentat portar roman !! Era o mare placere sa-l vezi pe teren si sa-i admiri interventiile. Bine ca nu l-ati uitat !!

Mihai Tanase  •  29 Aprilie 2020, 11:01

De intervențiile lui Iordache nu -mi aduc aminte prea bine caci au fost prea multe ,dar de una a regretatului Stefan Sameș îmi voi aduce aminte întotdeauna .Efectiv de le doi , trei metri de el ,un atacant englez a dat câtva putut de tare ,acolo în careu ,ies Fane S-a așezat cu pieptul in calea șutului ! Ce meci mare ,ce fotbaliști .Cinste lor !

dan677  •  29 Aprilie 2020, 10:57

https://www.youtube.com/watch?v=fTQCBuhR5L0

1cesare  •  29 Aprilie 2020, 10:19

... Ce fotbalişti avea Naţionala, în '81 ... cei mai buni ,pe ficare post! Te 'furnică' numai la citirea numelor! ... şi ce jucători de fotbal sunt în "20-20".

1cesare  •  29 Aprilie 2020, 10:12

... Iordache ... unul dintre cei mai buni portari din fotbalul autohton. Respect!