Comentarii (26)
Silviu Apostol  •  15 Aprilie 2020, 14:19

Dinu continua sa traiasca in si din MIZERII !

bridges  •  15 Aprilie 2020, 10:27

Lita Dumitru a fost un mare jucator, Dinu ar trebui sa stea drept cu mainile pe langa corp si barbia ridicata atunci cand ii pronunta numele.

maistorkokir  •  15 Aprilie 2020, 09:57

Domnul Dinu mai bine ne-ar povesti cum de am reusit sa ratam acea calificare pt Spania '82 in mod "miraculos". Ba chiar am reusit in ultima partida sa fim matematic eliminati, desi la jumatatea campaniei eram practic calificati. In acea ultima partida, care era de palmares, Romania avea un nou antrenor, pe nume Lucescu, mai vechiul prieten a lui Dinu. De fapt s-a intamplat ceva ciudat intre Guadaljara '70 si Copa del Mondo '90, de fiecare data eram cu un picior la mondiale si o comiteam pe final, intentionat sau mai putin intentionat.

aran  •  15 Aprilie 2020, 09:27

După un meci pierdut cu 0-6 Nistor a declarat că înfrângerea a fost nemeritată pentru că în afara celor 6 goluri adversarii nu au avut nicio ocazie. Dinu zice că omul în cauză a creat centrele de tineret în Franța ajutând enorm fotbalul francez, dar și că după perioada Ajax n-a făcut mare brânză... Apoi stă prost cu matematica - în 13 ani are 67 selecții (doar 4 în 1976-1977), dacă scoatem perioada incriminată are 63 selecții în 11 ani, o medie de nici 6 jocuri pe an, așadar ar fi avut 12 meciuri, scădem cele 4 jucate, așadar a avut 8 meciuri în minus, nicidecum vreo 20 după cum zice...

Gabriel Miulescu  •  15 Aprilie 2020, 11:54

Dinu ar trebui sa ne povesteasca de ce Dan Coe, care si-a adus o contributie importanta la calificarea la C.M din Mexic, nu a jucat de loc la mondiale,desi se stia ca facea un cuplu grozav cu Lupescu, colegi si la Rapid. Dar antrenor era Angelo Niculescu, fost antrenor la Dinamo....... Ca mijlocas, Dinu nu mai avea loc in echipa, Lita Dumitru era in ascensiune si atunci trebuia sa-i gaseasca loc de titular in aparare. Dinu a facut atatea lucruri murdare, ca nu prea merita sa i se acorde atentie prea multa!

Andronic Popovici  •  15 Aprilie 2020, 10:22

mi-amintesc de Lita ff bun jucator dar caracter zero ,cand era la Poli Tms si mergeam la sarbi noi toti din autobuz luam cate un kg de macrame sa-l vindem si sa aducem cate ceva acasa si treceam pe la Moravita unde la vama lasam la intoarcere mingea cu care am jucat pe Steaua rosie ,el trecea pe la Jimbolia cu 500 kg de macrame si ne facea de ras

cseacseavlez  •  15 Aprilie 2020, 13:44
Postat de steaua.libera pe 15 Aprilie 2020, 12:46

Pisti Covaci a câștigat (ca antrenor) UCL cu Ajax, deci depsre ce vorbim?

Corect, de două ori(1972, şi 1973), Supercupa Europei(1972), Cupa Intercontinentală(1972) etc., şi nu a murit în mizerie, a murit la Cluj în 1995, şi nu în ultimul rând....nu a trăit în mizerie, cum trăieste, şi a trăit procuroru lu' ceaşcă cu pensie specială....

Tiberiu Nagy  •  15 Aprilie 2020, 12:42

Inca o mostra de imbecilitate marca Dinu ... plus prostie infantila ! Sa crezi tu ca daca bei cot-la-cot cu antrenorul , te-ai scos ! Ha , ha , ha ...

caoradea  •  15 Aprilie 2020, 12:07

Dinu stie una si buna. Pentru orice esec din viata lui, toti sunt de vina: sistemul, colegii, antrenorii, spectatorii, vremea si jurnalistii. Da in stanga si in dreapta, se mandreste cum rezista la bautura (care i-a cam macinat neuronii), cat de viteaz si erou a fost. Acum si-a ales pe Lita si pe Kovacs. Dar el ca antrenor, e peste Lucescu, Jenei, Kovacs, Iordanescu, Niculescu etc ?

demolarii  •  15 Aprilie 2020, 10:28

Eu am o altă intrebare: după ce Dinamo a câștigat la Lisabona cu Benfica, C Dinu a stat mai mult prin studiouri ca să vorbească exagerat de mult despre cum a gandit jocul. A pierdut returul și calificarea. Oare Dinu știa care avea să fie deznodământul? Pentru ca aceea dubla, ca și meciul cu Foresta , par a fi meciuri pierdute intenționat, mai mult decât dubla cu Lazio a lui Rednic. Ca si element de legatura intre Dinamo cu Benfica sau Fălticeni și Dinamo cu Lazio, conducerea la conducere se aflau aceași profitori: Badea,Borcea și echipa lor, iar pe teren V Nastase.....sunt semne de întrebare, care în situația de azi , când urmașul lui Badea vinde tot......și se intitulează mare dinamovist, te întrebi:Dar bună credință?

  • 1
  • 2
  • 3