Comentarii (16)
 •  14 Mai 2010, 18:37

Inca ceva: consider topul absurd. Brazilia 82(echipa lui Tele Santana), Olanda lui Cruyff(2 finale consecutive pierdute, 74 si 78, de fiecare data in fata tarii gazda desi jucau fotbalul total), Bulgaria 94(peste noi) si Brazilia 98(dupa un turneu fabulos pierd finala in fata gazdelor)...Echipele astea zic eu ca ar trebui sa fie pe lista. Mai ales Brazilia lui Santana si Olanda. RFG merita trofeul in fata Braziliei lui Pele?

•  14 Mai 2010, 18:35

Dar Olanda, cu 2 finale jucate si pierdute?

•  14 Mai 2010, 18:30
Postat de pe 14 Mai 2010, 16:45

Incetati sa mai traiti din acele amintiri din '94,deveniti chiar obositori cateodata Chiar daca Romania trecea de Suedia,contrar aspectului jocului (Suedia a jucat mai bine,au condus cu 1-0 si au fost egalati pe final dupa ce au dominat jocul,am meciul in intregime pe pc) Romania nu trecea de Brazilia Pe de alta parte, in sferturile de finala ale Mondialelor au ajuns multe echipe mediocre precum : USA (2002), Coreea de Sud (2002), Ucraina (2006),asa ca, nu e stie ce realizare

Turcia modesta? Coreea modesta? Pai astea macar se mai califica la turnee. Turcia a fsot la un pas de finala Euro si tu zici ca e echipa modesta? Baietas pai daca astia-s modesti noi nu ajungem nici la genunchiul broastei.

•  14 Mai 2010, 18:09

Ati uitat Brazilia 1982 cea mai tare echipa a Braziliei cu Socrates, Falcao, Junior, Eder etc.

•  14 Mai 2010, 17:53

Romania avea cea mai buna echipa de la mondiale pe vreamea aceea insa din pacate am avut unul din cei mai slabi antrenori. Ce tactica a fost sa joci cu un portar scund inpotriva unui atacant de 2 metri cu Suedia? Cu Elvetia era 1-1 la pauza dar a doua repriza am jucat in 10 si am luat 3 goluri pentru ca Iortdanescu nu a stiut sa faca o shicmbare tactica sa inchida jocul. Ai era frica si de umbra lui nici nu stia ce echipa valoroasa conducea. Era ca un pilot de dacie la cirma unui ferari

•  14 Mai 2010, 17:42

...pacat,mare pacat,dar ca de obicei am pierdut pe mina noastra...

•  14 Mai 2010, 17:09

Romania a egalat si apoi a condus in acel meci din 2 semi-autogoluri,la ambele reusite mingea ne-a fost pasata de adversar o semifinala de mondial intr-adevar merita adus aminte,dar un sfert de finala nu e mare realizare...si SUA,Turcia,Coreea de Sud in 2002 au ajuns in sferturi, deasemenea Ucraina in 2006...echipe care astazi sunt etichetate ca echipe mediocre si chiar modeste

•  14 Mai 2010, 16:45

•  14 Mai 2010, 16:34

Nu stiu daca cei de la the Guardian au omis sau mai degraba GeSePe - ul, dar echipa Olandei condusa de Cruyf (finalista 74, 78) nu are cum sa lipseasca.

timbo
timbo  •  14 Mai 2010, 15:58

ma bucur ca am fost contemporan cu aceasta generatie, asa cum poate parintii nostri se bucura ca au trait meciurile romaniei la campionatul din mexic '70. si daca intre coppa del mondo '90 si world cup '94 parca a fost un interval de ore, intre world cup '94 si prezent parca au trecut cincizeci de ani si am imbatranit nedrept de repede, am ajuns sa vorbim singuri si sa transpiram cand ne reamintim acele nopti chinuitor de frumoase din 1994...pentru ca intre timp nu ne-a mai umplut nimeni inimile