FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - AUSTRIA

ROMÂNIA - AUSTRIA. Probleme pentru Ciprian Tătărușanu! S-a resimțit după o intervenție decisivă

Ciprian Tătărușanu (34 de ani, portar) a avut probleme medicale în repriza a doua a meciului România - Austria din Liga Națiunilor. +47   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 octombrie 2020 20:32 / Actualizat miercuri, 14 octombrie 2020 23:27

În minutul 65, oaspeții au trimis în transversală prin Baumgartner. Șutul acestuia a fost deviat în prealabil de Tătărușanu, iar goalkeeper-ul recent transferat de AC Milan s-a resimțit.

Tătărușanu și-a scos mănușa pentru a-și verifica mâna, iar Florin Niță a ieșit la încălzire, fiind pregătit să intre pe teren. În cele din urmă, portarul numărul al României și-a revenit și a continuat meciul după ce a primit îngrijiri medicale.

+43 FOTO

Programul României din Liga Națiunilor

• 15 noiembrie, ora 21:45 // România - Norvegia
  • 18 noiembrie, ora 21:45 // Irlanda de Nord - România

Citește mai multe știri despre echipa națională:

Gică Hagi le-a vorbit austriecilor despre Ianis înainte de meciul din Liga Națiunilor: „Stilul lui se aseamănă cu cel al lui Zidane”

Strategia FRF, criticată după ratarea EURO: „Vrem să ne calificăm imediat pentru bani! Cei de acolo se gândesc «Să ne fie bine nouă»”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping