Alte știri din fotbal
Un arbitru și un membru CCA, chemați azi la Departamentul de Integritate de la FRF » Ce vizează acest dosar-șoc
0
Rapidul în Austria, Borza în ultima bancă la Năvodari! De ce n-a plecat în cantonament fundașul stânga al giuleștenilor
0
Știm programul primei etape din noul sezon de Superliga! Când debutează Craiova, FCSB și Dinamo
0
Șapte goluri în ultimul amical al campioanei Universitatea Craiova! S-au jucat 120 de minute
2
Știri din fotbal internațional
Gabriel Martinelli, eroul Braziliei: „Nu am cuvinte să-mi descriu bucuria”
0
Venirea lui Răzvan Lucescu va fi anunțată astăzi! Ar urma să încaseze 5 milioane de euro/sezon
2
Germania, ELIMINATĂ de Paraguay! Primul mare ȘOC al Campionatului Mondial: desfășurare incredibilă la loviturile de departajare
1
Robert Lewandowski, prezentat oficial la noua echipă
0
Lifestyle
„Te deranjează asocierea cu fostul tău soţ?” » Fosta noră a lui Ion Țiriac a răspuns la întrebarea incomodă
0
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
21
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Un băiat de 12 ani poreclit „Vamă” controlează podul peste un canal din ...
Libertatea
Polistiren în loc de beton? Imaginile care arată cum au fost ridicate ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Motivul pentru care Nicușor Dan îl respinge pe Siegfried Mureșan. De ce ...
Libertatea
Acești copii,dar mai ales părinți lor, știu ce reprezintă România, din punct de vedere fotbalistic și nu numai, motiv pentru care îi întorc spatele fara ezitare. Pentru a se proteja, nu vor să știe de rudele sărace din Romania.
Esti un purtator ilegal de creier.
Mama e din Brasov, cum sa nu?
Cine sa-i vada?Tata Puiu?!„finu Mirel”?!Edy?!Pai baskanul din Pipera d-aia i-a pus selectioneri(cu mana lui ***),ca sa cheme la nationala alte talente,decat ale lui?!Vor fi destui „batutzi in cap”care vor inghitzi pe nemestecate gogosile mass mediei„independente”- ca tot Burleanu e vinovat,nu tartorul din Pipera,cu marionetele lui numite ca selectioneri!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
chiar daca ii chemi la nationala si vor accepta sa vina, se vor adapta greu la metehnele noastre. Noi suntem in alta epoca, un jucator crescut si format in alta lume nu ne intelege. Imi aduc aminte de Max Nicu care a facut pasul spre nationala noastra. L-au tratat ca pe unul de pe alta planeta, pentru ca nu-i asa, la noi avem jupani si jupanii fac legea. Max Nicu a fost un jucator bun de Bundesliga, nu un superjucator, dar un jucator constant si in forma buna la data convocarii. Asa ca....baza de date e inutila, avand in vedere ca nu stim ce sa facem cu ea.
iarasi o actiune marca romanika. daca si cu parca. sa ne plangem ca ni se risipeste talentul pe care nici nu l-am avut si nici nu l-am crescut. pai ce-ati fi vrut? sa vina sa joace pt Romania odata ce parintii lor au plecat din tara de ''bine'' ce le-a fost? sa-si dea cu stangul in dreptul singuri, dupa ce au vazut ce e si cum e afara? noi avem o diaspora relativ tanara, 20-25 de ani? migratie exista de cand lumea si pamantul. toate tarile, teoretic au talente pierdute, dar cine dreac sa stea sa planga pentru *** de pe gard? restul au o diaspora mult mai batrana, de peste 4-5 generatii nu-si mai pierd timpul cu bocitul. doar noi romanii stim foarte bine sa facem asta. :) in loc sa ne suflecam manecile si sa trecem la munca, noi bocim. halal mentalitate.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
O parere echilibrata. Cautam solutii pe fronturi unde sansele de izbanda sunt sa zicem 50%...depinde de jucator si de parinti...daca el este un adevarat talent fii sigur c-o s-aleaga tara in care s-a nascut, daca este de nivelul unui Max Nicu atunci sunt sanse mari sa-ti accepte propunerea dar in final tot nu faci mare branza si mai sunt si exceptiile unde unul din parinti insista (vezi Enes Sali) dar acestea sunt extrem de rare. Principala lupta trebuie purtata intern aici trebuie sa schimbi mentalitatea
Pai de cand tot scriu aici la voi pe site despre acest lucru, ieri era un articol despre un baiat din Bihor pe un site din bihorea si o gramada de conationali il injurau pe baiat si il faceau tradator, pai cum sa vina sa joace in Romania sau pentru Romania cand aici nu li sa da nici o sansa, nu au loc de fii tatilor, fii prietenilor, fii datoriilor catre cluburile care aduc voturi si va spun asta in cunostiinta de cauza, v-am mai semnalat si acest aspect, tocmai ce se afla in desfasurare marea selectie judeteana, zonala la u14, unde copii cu potential nu au loc de fii prietenilor si acelora pe care i-am mentionat mai sus, asta datorita burlanilor care se numesc referenti zonali niste *** si *** de oameni ligai si *** si paharnici ai lui stochita si burlam si va mai mirati ca sportul juvenil e praf, pai e normal, unii copii se mai si lasa cand vad de la varsta asta mozeriile din spatele realitatii, chiar va rog studiati aceste ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Păi în afara faptului ca sunt romani,tara noastra nu are nici un merit ,unii dintre ei , nici nu stiu limba română ,asa ca ...meritele sunt ale părinților, de ce să aleagă tara noastra sa o reprezinte ???cand nu ai nici un merit ???Sa.i iei gata formați, educați???doar pentru ca părinții lor sunt romani???Sa aleaga mocirla noastră???ei o sa aleaga ce e mai bun pentru ei .si foarte bine fac .noi oricum nu stim sa avem grija de ei .
Acesta este doar inceputul. Academiile din Spania,Italia, UK si mai nou tarile nordice sunt pline de copii romani nascuti dupa 2010. Si eu daca as fi plecat in afara si as avea un copil talentat l-as tine cat mai departe de gogosarii manelari din lotul Romaniei. Aici nu mai e vb de nationalism. E vb ca fiecare parinte vrea binele copilului lui. Vedeti ce a zis Max Nicu cand a luat contact prima oara cu conationalii la lot. Cum ne uitam acum "cu jind" la Bianca Andreescu si Emma Raducanu, asa vom face in viitor cu zeci de sportivi cu radacini romanesti care vor face performante la cel mai inalt nivel.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.