Alte știri din fotbal
Robert Ilyes a plecat de la Csikszereda: „Cred că trebuie să scriu o carte ca să vă explic”
0
CCA a confirmat arbitrul care va conduce meciul de titlu dintre Universitatea Craiova și U Cluj
0
5 detalii de la Dinamo - CFR Cluj: ultrașii au continuat protestul împotriva siglei + Ce s-a întâmplat înainte de meci
0
Dinamo - CFR Cluj, pentru locul 3 în Superligă » Pușcaș, aproape de un nou gol!
2
Știri din fotbal internațional
Una dintre marile surprize ale sezonului! Patru români au devenit campioni într-un campionat din Europa
0
S-a făcut: Xabi Alonso a semnat în Premier League!
0
Ianis Hagi, înfrângere cu echipa deja retrogradată din Turcia! Câte minute a jucat mijlocașul român
2
Prima femeie-antrenor dintr-un campionat de top a încheiat aventura cu încă o victorie categorică
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Ce este iBon, aplicația prin care românii pot primi recompense. ANAF o ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
Olaroiu nu vine la o echipa no name precum Romania. nu vrea sa-si murdareasca CV-ul cu esecuri. Piturca nu a mai antrenat de fff mult timp. Boloni nu a stat nici in mandatul din 2000 preferand o echipa de club (si Romania avea echipa de top 10 Europa, Sporting nu era nici macar in top 20 UCL). Pe Costel nu-l recomanda nimic ca antrenor (FCSB avea super echipa intr-un campionat lesinat). Asadar sa-i uram bun venit Briliantului, cel mai slab antrenor din cele 5 variante :)
Oricine poate fi selectioner la brambureala numita fotbal la noi.Sa vedem insa cine vrea sa accepte.Sanse daca ajungem la play-off-semifinale sunt 1% atata vreme cat vom juca un singur meci in prima faza in deplasare cu o echipa teoretic mai buna.Apoi daca ar fi prin absurd sa jucam una din finale se trage la sorti terenul cu o echipa si mai buna. O minune ar fi sa ne calificam la C.M Qatar 2022,dar ar fi extraordinar.
Lucestii sunt pe cai mari si nu vor sa vina echipa nationala dar Olaroiu va fi tentat.
Foarte bine. Cară-te, că ai făcut destule tîmpenii.
Nu stiu cat ai urmarit sau cat ai inteles din mandatul lui Boloni, dar el s-a descurcat mult mai bine decat toti din lista ta, mai ales in conditiile in care a trebuit sa intinereasca echipa fix dupa generatia de aur. Si daca nu pleca cum a plecat, prindeam cel putin inca un mondial. Acum e batran, nu stiu cat chef mai are. Iar varianta Lucescu e o gluma, pana si el stie ca n-ar face fata la nationala, ca nu de prost refuza de vreo 20 de ani.
Lucescu senior este peste Oli, asa este asa am si zis in mesajul meu anterior, dar nu cred ca e disponibil, si i a cam trecut vremea, ( are si el o varsta). Lucescu jr ar fi o varianta la Oli, dar acum Oli este liber, si absolut oriunde a antrenat el, mereu a performat, deci eu sunt pt Oli, dar realist vorbind pt burlan si stoichitza variantele comode ar fi : mutu, galca etc
Cat despre Radoi...rămân la părerea ca de fapt nici nu trebuia adus la Naționala mare, ci lăsat la Naționala de Tineret, unde își făcea destul de bine treaba. Și dacă tot a fost adus,trebuia demis în urma cu un an sau doi, chiar nu înțeleg de ce a fost ținut atâta vreme Selecționer fără sa aibă rezultate. Și totuși, dacă tot l-ai ținut atâta vreme la Națională, acum când după atâta amar de vreme se vede o licărire la capătul tunelului și cu ceva rezultate, tu îl lași sa plece....ca sa ce? O luam iarăși de la capăt, alt selecționer, alte căutări, alta idee de joc , alți ani pierduți.
Este timpul pentru Olaroiu, clar. Se afla la varsta si maturitatea competitionala potrivite si cred ca si-ar putea aduce un aport important in dezvoltarea echipei nationale. Adevarat, nu a performat in Europa, dar nici Radoi, Mutu sau altii nu se pot lauda cu asta. Cu tot respectul pentru Boloni, Piturca, sau Mircea Luceascu.. sunt la o prea mare distanta de generatia actuala, de fotbalul modern. Ar fi pacat sa nu beneficiem si de experienta lui Oli, macar 1-2 ani. Poate doar Razvan Lucescu sau Galca (pentru felul lui echilibrat si profesionist) ar fi solutii alternative decente.
Oli cel mai performant in ultimii ani ? Cauta sa vezi ce au facut Lucestii, tata si fiu..si mai ales in europa !
Boloni și Piturca au ieșit demult din circuitul antrenoratului, cel mult își mai pot da cu părerea pe la televiziuni. Lucescu și Olaroiu nu ii vad sa mai antreneze vreodată în România, nici măcar la Națională. Variantele astea de antrenori sunt doar praf în ochi de fiecare data când cineva e în căutarea unui antrenor. O sa fie ales tot unul dintre șomerii de lux gen Galca, Mutu, Chirila sau mai rău Bergoti, Bonetti , Stoican etc.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.