FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - SLOVENIA 1-2

Anghel Iordănescu a găsit o problemă la naționala lui Edi: „Acolo suferim”

România - Slovenia 1-2 | Anghel Iordănescu a analizat amicalul de pe Cluj Arena și a vorbit despre lipsa de angajament a „tricolorilor”.

Articol de GSP - Publicat joi, 17 noiembrie 2022 21:59 / Actualizat joi, 17 noiembrie 2022 22:10

De asemenea, „Generalul” a acuzat starea gazonului din Ardeal și a opinat că ar fi fost echitabil un rezultat de egalitate.

Pierdem mereu, Edi e fericit: „Important pentru mine e amicalul cu Moldova
România - Slovenia 1-2
Pierdem mereu, Edi e fericit: „Important pentru mine e amicalul cu Moldova"

Anghel Iordănescu: „Suferim în lupta directă”

Au fost două reprize distincte. În prima repriză, oaspeții au dominat, au marcat două goluri, dintre care unul pe o greșeală în defensiva noastră și celălalt pe o nesincronizare între apărătorii noștri.

Repriza a doua a fost în totalitate a noastră, am avut ocazii, posesie și cred eu că pe undeva este un rezultat neconform cu realitatea. Am avut ocazii prin Pușcaș, Cicâldău, Drăguș, am avut bară. Probabil meritam cel puțin un rezultat de egalitate.

Eu totuși cred că este un joc care a venit bine pentru noi. Suntem o echipă care suferă din punctul de vedere al angajamentului, care suferă în lupta directă. Dacă și gazonul nu ne ajută și nu putem asigura prin el și abilitatea noastră tehnică, e un minus pentru noi”, a spus Iordănescu, potrivit sport.ro.

Comentariile lui Dumitru Dragomir, după România - Slovenia 1-2: „Trei sferturi din jucători nu știu să facă preluări”