FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - SLOVENIA 1-2

Stoichiță l-a enervat pe Ilie Dumitrescu în direct: „Am ajuns să facem asta? E trist!”

Ilie Dumitrescu

Articol de GSP - Publicat luni, 21 noiembrie 2022 22:39 / Actualizat luni, 21 noiembrie 2022 22:58

Ilie Dumitrescu, fostul mare internațional, a fost deranjat de discursul lui Mihai Stoichiță, director tehnic la FRF, cu privire la amicalul România - Slovenia 1-2.

În meciul de pe Cluj Arena, România a fost dominată categoric în prima repriză, când slovenii au marcat de două ori. Partea a doua a arătat diferit, cu elevii lui Edi Iordănescu în control. „Tricolorii” au și marcat, prin Drăguș, dar a fost insuficient pentru a evita înfrângerea.

CFR Cluj chiar îl vrea pe Stanciu! Anunțul lui Nelu Varga: „M-am înțeles cu el, salariul nu e o problemă”
CFR CLUJ

Ilie Dumitrescu, deranjat de discursul lui Mihai Stoichiță

„Am văzut că s-a vorbit doar de prima repriză cu Slovenia. Să nu uităm totuși că am făcut o repriză secundă foarte bună”, a declarat Mihai Stoichiță, la Digi Sport Special, moment în care a intervenit Ilie Dumitrescu.

„Vorbim despre repriza a doua de parcă am câștigat cu 3-2 sau cu 4-2. Noi am pierdut totuși cu 1-2, în ciuda reprizei bune. Dacă am ajuns să ne bucurăm că am avut o prestație bună la 0-2 pentru adversar, e trist!”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit sursei menționate.

Fostul internațional a abordat apoi și amicalul câștigat de România cu Moldova, scor 5-0: „Dacă marcau Messi sau Ronaldo cu Moldova, îi lăudam, în ciuda nivelului scăzut al adversarului. Totuși au fost niște execuții, acești copii merită încurajați”.

Dumitru Dragomir, declarații după Moldova - România 0-5: „Mă încânta rezultatul dacă jucam cu Germania sau Spania”

Basarab Panduru, după ce România s-a impus la scor în fața Moldovei: „I-a bătut pe ei şi ne-a păcălit pe noi”

A remarcat o schimbare radicală la Moruțan și l-a aplaudat pe Pușcaș: „L-a ordonat, i-a deschis ochii”