Comentarii (5)
ion.ionescu
ion.ionescu  •  19 Iunie 2019, 07:30
Postat de Cosmin Bajescu pe 18 Iunie 2019, 21:29

Ce neam de târlă suntem noi, romanii ! Jucam, marcam, suntem peste adversari, dar se gaseste cate un fraier caruia ii pute totul.

Omul iti spune adevarul. E un turneu final, si cu alte meciuri, nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece...

draxter
draxter  •  18 Iunie 2019, 22:17
Postat de Eugen Qy pe 18 Iunie 2019, 20:31

Echipa a jucat destul de slab ! Practic fara Puscas, Baluta si Cicaldau si oarecum Manea, Toata echipa a jucat sub potentialul ei obisnuit. S-au gresit multe pase simple, S-a gresit inclusiv la golul Croatiei cu o pasa data la mare misto a lui I HAGI si interceptata de croat, Stefan a miscat nitelus dar totusi sub ceea ce arata la echipa lui de club ! Ivan a jucat execrabil iar D Man a fos chiar mai slab, ambii mai mult incyrcandu-i pe ai nostri si mai mult ajutandu-i pe adversari ! Sper o revenire a tuturor in repriza a 2a !!!

Nu ai urmarit meciul? Si croatii au dat o pasa la adversar din care s-a inscris! Apoi daca noi am jucat "destul de slab" si am castigat cu 4-1 eu zic ca e foarte bine

10154976492293690
Szasz Andrei  •  18 Iunie 2019, 21:47

Echipa a jucat foarte slab in meciul cu Elvetia dupa izbanda cu Columbia in urma cu 25 de ani. Acum scorul de debut a fost ceva mai bun, scor care ne da sperante de calificare in caz de egalitate la puncte. O izbanda cu Anglia ar mentine traditia victoriilor cu aceasta tara si s-ar repeta si istoria din 1998, nu numai cea din 1994 de la mondiale ! In seara aceasta fara arbitrajul video VAR, scorul ar fi fost poate doar 2 - 1. In trecut am fost nedreptatiti de arbitraj si vaduviti de goluri importante din aceasta cauza ! Bine ca s-a implementat si acest sistem care face dreptate fotbalului !