Comentarii (22)
Marcello Kazan  •  25 Iunie 2019, 01:58

In mod cert, nici un fotbalist de la nationala "mare" NU are ce cauta in lotul pentru Olimpiada care tocmai are menirea de a da jucatorilor tineri si foarte tineri posibilitatea de a se afirma, de a face pasul spre marea performanta... Deci NU vad rostul ca un fotbalist de la actuala Nationala sa fie convocat pentru Olimpiada... Fotbalistii TINERI si-au cistigat DREPTUL de a ne reprezenta la Olimpiada... Deci sa-i lasam pe ei sa o faca... Au muncit pentru asta...

Marcello Kazan  •  25 Iunie 2019, 01:57

In mod cert, nici un fotbalist de la nationala "mare" NU are ce cauta in lotul pentru Olimpiada care tocmai are menirea de a da jucatorilor tineri si foarte tineri posibilitatea de a se afirma, de a face pasul spre marea performanta... Deci NU vad rostul ca un fotbalist de la actuala Nationala sa fie convocat pentru Olimpiada... Fotbalistii TINERI si-au cistigat DREPTUL de a ne reprezenta la Olimpiada... Deci sa-i lasam pe ei sa o faca... Au muncit pentru asta...

Niculae Simon  •  25 Iunie 2019, 00:44

Felicitari echipei , mai ales pentru Tokio ! Nu cred ca toata lumea percepe ce inseamna participarea la o olimpiada , si de aici importanta aceste calificari in semifinala ! Tot lotul actual ,dar absolut tot , trebuie sa fie la Jocurile Olimpice ! Dispensele sa fie acordate celor care vor fi depasiti ca varsta , si acum au alergat pentru acest tricolor ! Nu de alta , dar sa nu ne trezim cu trei baieti , gen Gicu Grozav , Hoban sau Deac , sau nu stiu ce ,,minuni" cu lipici la scaunele pentru Tokio ! Bravo baieti , felicitari , si bafta mai departe ! PS : Discursurile lui Contra , sub orice critica , oare baiatul asta chiar regreta parcursul acestei selectionate !?

Mihai Manea  •  29 Iunie 2019, 14:25

De vreme ce Romania se laudâ cu interlopi hoti si criminali , baietii astia mai schimbâ putin lucrurile câ prea suntem de râs

Reti Robert  •  25 Iunie 2019, 19:23

Chiar daca valoric nu putem spune ca gasim jucatori neaparat mai buni decat baietii de la U21, dar am putea imbunatati spiritul lotului cu niste jucatori demni de urmat. Unul ar fii Pintilii, care joaca foarte disciplinat tactic, poate fii o mana forte in fata apararii, si poate sa ii faca mai siguri pe ei pe cei tineri. Ciprian Deac - chiar daca este batran deja, ar trebui dus la echipa, chiar daca nu joaca. Este probabil cel mai muncitor jucator roman, este tot timpul la sala si la antrenamente. Un exemplu de urmat pe viitor pentru cei de la U21. Al treilea nu stiu: Budescu poate cel mai mare talent care inca mai joaca; Tucudean, un atacant de careu capabil sa finalizeze de orice pozitie; Razvan Marin, un alt exemplu bun pentru echipa

neacaisa  •  25 Iunie 2019, 15:57

dupa parerea mea puscas nu are cum sa lipseasca din echipa si cea mai buna solutie ar fi un fundas central cu experienta ( chiriches ar fi singurul care are cu adevarat calitate). trebuie sa recunoastem ca nedelcearu si pascanu nu sunt niste fundasi de top la ora asta. al treilea loc ar fi cel mai potrivit sa ajunga la un fundas stanga (la ora asta stefan e si sub tosca, si sub bancu si sub cristi ganea, dar cine stie cine cine va fi mai in forma peste un an.

caminero  •  25 Iunie 2019, 15:52
Postat de Costin Tudor pe 25 Iunie 2019, 13:58

Bai băieți , ăștia care mai comentați pe aici . Așa cum se știe la Olimpiada se califica automat tara gazdă și câștigătoarea turneului precedent. In cazul de față vezi cine e campioana olimpică la fotbal. Hai că nu e greu!

Fugi bă cu cercu d-acia, că habar n-ai pe ce lume ești! Greșeala ghesepistului este că a trecut la Africa doar 2 locuri cînd în realitate o să aibă trei.

Costin Tudor  •  25 Iunie 2019, 13:58

Bai băieți , ăștia care mai comentați pe aici . Așa cum se știe la Olimpiada se califica automat tara gazdă și câștigătoarea turneului precedent. In cazul de față vezi cine e campioana olimpică la fotbal. Hai că nu e greu!

dinamo_fan  •  25 Iunie 2019, 10:58

Puscas, Nedelcearu si Stefan.

dinamo_fan  •  25 Iunie 2019, 10:58
Postat de gintonic pe 25 Iunie 2019, 10:56

Jurnalistule, vezi ca te-ai oprit cu socoteala la 15 echipe... din ce zona va proveni a 16-a nationala??... bai, dar pe voi nu va verifica nimeni, mereu trebuie sa va corectam noi cititorii?...

astia sunt toti ***. daca nu esti ***. ieri, trimisul special care scrie propozitii fara predicat a facut un calcul de golaveraj si i-a dat ca 2 e mai mare ca 3. apoi a stat 2 ore sa nimereasca semifinalele. ce-ar mai fi de spus ?