Cel mai bun randament il da morutan pe banca de rezerve.

napocarepublic
napocarepublic  •  24 Martie 2021, 21:23
Postat de iosif_ pe 24 Martie 2021, 21:06

Îmi amintesc și acum cu mult amuzament de meciul României cu Olanda de la Euro 2008, cu Piți pe bancă.. era ultimul meci din grupă, olandezii calificați de pe primul loc, fără obiectiv.. în prima repriză ne-au invitat practic să atacăm, noi nimic, baricadați în apărare, pase numai la portar.. stilul obișnuit al lui Piți. Evident că olandezii n-au mai răbdat și în repriza a doua ne-au dat cu terenul în cap, să ne sature. 2-0 la final dar putea fi lejer un scor mult mai mare.