FOTBAL  »  NATIONALA  »  ARMENIA - ROMÂNIA

„ROȘU” în Armenia - România! Intrare inexplicabilă a lui Pușcaș

În minutul 77 al meciului Armenia - România din a 3-a etapă a preliminariilor Campionatului Mondial, la scorul de 2-1 pentru „tricolori”, George Pușcaș a fost eliminat.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 martie 2021 20:45 / Actualizat miercuri, 31 martie 2021 21:12

Thriller de coșmar la Erevan! „Tricolorii” pierd un meci crucial pentru calificare

La mijlocul terenului, atacantul în vârstă de 24 de ani al lui Reading a fost autorul unei intrări violente. S-a dus cu talpa în față, la nivelul pieptului armeanului Andre Calisir.

Deși nu poate fi vorba de un full-contact, Calisir fiind doar șters de gheata lui Pușcaș, „centralul” Andris Treimanis i-a acordat direct cartonașul roșu atacantului român pentru gestul brutal.

Intrarea lui Pușcaș este inexplicabilă mai ales că acesta știa că are un cartonaș galben, încasat la finalul primei reprize

Până la final, Armenia a reușit să întoarcă scorul, profitând și de superioritatea numerică.

Citește mai multe știri despre meciul Armenia - România:

VOCILE GAZETEI: Armenia - România, comentat LIVE pe GSP.ro de Alin Buzărin, Theodor Jumătate și Eduard Apostol

Helmuth Duckadam, contrariat de echipa lui Mirel Rădoi: „Nu o înțeleg, chiar nu sunt de acord!”

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”