Alte știri din fotbal
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
0
Schimbări majore în clasamentul din retur față de ierarhia la zi » Rapid, OUT din play-off! Două echipe sunt pe primul loc
0
Reacția genială a lui Daniel Pancu, la 48 de ore după victoria cu FCSB » Aluzie la Ionuț Chirilă: „Ar fi invidios”
0
Angelescu a spus fără ocolișuri care va fi componența play-off-ului: „Să fim serioși”
2
Știri din fotbal internațional
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
1
Colegii lui Radu Drăgușin au făcut accident înainte de meciul lui Tottenham din Liga Campionilor
1
Atletico Madrid forțează transferul unui mijlocaș de top din Europa
0
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
1
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Familia minorului de 13 ani implicat în crima de la Cenei ar putea încerca ...
Adevărul
Anghel Iordănescu, uluit de dosarul de la Securitate al lui Ștefan Kovacs: ...
GSP SPECIAL
Renta viageră pe care Sandra Izbașa o primește lunar de la statul român. ...
Libertatea
Eu zic ca amandoua au tras la egal...Nici un sut pe poarta...prea de tot
trebuiesc schimbate lozincile strigate de suporteri , vechi de 30 de ani , Roooooomania , si alea cu ole , ole .sint prea vechi
In mod normal ne adaptam mai usor la canicula decat nemtii, problema este ca avem si o zi in minus de recuperare. Mai departe chestia ca s-au razbunat pe noi... de ce nu pe Franta?? Aia s-au menajat clar. Este evident ca un Franta - Spania este mai interesant decat un Germania - Romania. Atat!
asa este, italienii au fost scarbosi. Pe de alta parte, nu ziceati voi ca ne avantajeaza niste temperaturi mai mari, cum ca am fi obisnuitim, cum ca nu stiu ce. S-a vazut cu Anglia cat de mult ne-a avantajat, tot aia au fost mai proaspeti, care vad soare 30 de zile pe an... Bai, ce pregatire fizica se face la juniori? Fotbalistii profesionisti, care chiar sunt profesionisti de la 13-14 ani, matura pe jos cu ai nostri, care se trezesc pe la 21 ca au niste carente la pregatirea fizica. Carente insurmontabile.
Ce produce Franța? In meciul cu România au fost 8 jucători africani. În tot lotul lor doar 3 sau patru jucători sunt francezi get beget. restul cu dublă naționalitate. Franța, ca și SUA. UK sunt zero barat în sport fără jucătorii de culoare veniți din toate colțurile Africii
Chestia asta cu razbunatul nu poate fi decat in mintea bolnava a unor romani! Sigur ca e neplacut, dar conditiile sunt la fel si pentru germani. S-apoi sa nu uitam ca nationala mare facea rezultate mari in SUA , in '94 la temperaturi de 40 grade!
Ia vezi cati accidentati au avut (de exemplu vedeta Dembele), ca sa nu mai zic de 6-7 fotbalisti mari lasati acasa, in frunte cu Mbappe, care au avut sezon greu la marile cluburi europene. Pe ei ii cam doare la patina de trofee la tineret, desi academiile lor produc fotbalisti cam cat toata Europa la un loc. Pentru ca Franta, Olanda, Portugalia, ca sa nu mai vorbim de Brazilia si Argentina scot fotbalisti pe banda rulanta. Si mai e ceva ce-ti scapa: nici noi, dar nici ei n-am fortat si ar fi fost absurd sa o facem. Mai pe romaneste, a fost un fel de lasa-ma sa te las. Daca ar fi sa ne reintalnim in finala, cu totul altfel ar arata meciul.
Conditiile sunt la fel pentru ambele echipe !!! Ce atata victimizare si teoria conspiratiei de parca ne-au pus sa jucam cu Nigeria la ora 12 !!!
da, s-au razbunat pe romania, ca germanii au traditia afrika korps si sunt obisnuiti sa joace pe caldura :) ba, voi realizati ce spuneti? adica pustilor care joaca in bundesliga la 18 grade vara le e mai usor sa joace la 38 de grade?!
in conditiile in care noi am avut jumate de ehipa rezerve si ei au cam jucat cu titularii.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.