Markovici si restul lumii. Si cand te gandesti ca gigistii au reusit sa-l duca la prima reprezentativa pe maradonel din pipera care nu va ajunge niciodata fotbalist bun.

pinguinul_japonez
pinguinul_japonez  •  07 Iunie 2022, 19:52
Postat de observator_federal pe 07 Iunie 2022, 19:30

Au reluat slovacii de 6-7 ori golul lui Markovic - le-a plăcut foarte mult și nici nu sunt gigiști să se oftice când marchează oltenii. Cum am mai zis, Markovic e tătic la Na[ionala U21. (Parcă văd că NU va fi scos în evidență nici după acest joc - probabil ori va fi lăudată echipa, ori Jovan va fi "egalizat" cu Corbu). Și că veni vorba de presă, MARKOVIC ARE UN ASSIST LA NAȚIONALA MARE!

Doar Dinamo-n B !

observator_federal
observator_federal  •  07 Iunie 2022, 19:52
Postat de mikeshine pe 07 Iunie 2022, 19:42

intr-un meci in care marcheaza corbu,golurile lui marovici au valoare zero. demisia bah prostule de federal.

Tinere, golul lui Corbu a venit dintr-o minge pe care portarul slovac a respins-o cu greu, în picioarele marcatorului la un șut puternic al lui... ai ghicit al cui?... al lui Markovic, care se debarasase mai înainte în careu de un fundaș advers. Dacă îți place fotbalul caută mâine rezumatul pe internet - dacă nu, nu.

mikeshine
mikeshine  •  07 Iunie 2022, 19:42
Postat de observator_federal pe 07 Iunie 2022, 19:37

Nu l-ați lăudat la pauză, poftim că Markovic mai marchează o capodoperă!! Băi Transfermarkt (Cătălin Cîmpian) - DEMISIA!!

observator_federal  •  07 Iunie 2022, 19:37

observator_federal  •  07 Iunie 2022, 19:30

observator_federal  •  07 Iunie 2022, 19:16

La golul doi, tot Markovic s-a debarasat de un fundaș advers și a șutat puternic (cum șutează el) iar portarul nu a putut decât să respingă în ultimă instanță... în față, practic în picioarele lui Corbu. GSP, NU FIȚI TIMIZI, LĂUDAȚI-L PE MARKOVIC, că merită!! (În meciul pierdut în Georgia, "ambiția" lui Bratu de a nu-i folosi simultan pe Markovic, Cîmpanu și Baiaram ne-a costat: introdus abia în ultimul sfert de oră, Markovic a șutat imparabil în bară și a mai avut o fază extrem de periculoasă.) Are doar 21 de ani, să ne bucurăm că avem un fotbalist atât de tehnic!!