FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - POLONIA 0-3

Toate tunurile pe Daum! Becali, reacție nervoasă: "Copilul ăsta Burleanu, ce are în cap? Daum nu are demnitatea să demisioneze"

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 noiembrie 2016 00:07

Gigi Becali, patronul Stelei, a vorbit despre meciul pierdut de România cu Polonia, 0-3, și a avut o reacție dură la adresa selecționerului Christoph Daum.

"Ce impresie să-mi lase? Eu nu credeam că pierdem și aveam încredere mare în echipa. Vorbeam și cu MM și eram așa de dezamăgit cu țara asta. I-am zis lui MM «unde o sa ajungem noi?»"

Nu știu unde a greșit Daum. Nu știu nimic. E mâhnire că suntem de râsul lumii. Nu îmi place, nu mai am cuvinte. Suntem așa de umiliți, de parcă suntem ultima nație de pe pământ. Nu am făcut niciodată un joc atât de prost.

L-am adus pe Daum și spune copilul ăla, Burleanu, că ar lucra 10 ani cu el. Mă, copile, ce să faci cu el? Iă-l acasa. Nu ne ajunge acum un an să stăm cu el? Mai vrei 10 ani? Daum nu are demnitatea să demisioneze.

Noi o să terminăm pe locul 4. Hai sa terminăm pentru nu vreau să intru în jocul vostru, cu matematica. Gata. Ce șanse să mai avem? Cum văd viitorul lui Daum? Nu mă mai interesează", a spus Gigi Becali la TV Sport Ro.

 

CLASAMENTUL GRUPEI E DUPĂ 4 MECIURI:

Echipă Puncte
1.  Polonia 10
2. Muntenegru 7
3. Danemarca 6
4. România 5
5. Armenia 3
6. Kazahstan 2

URMEAZĂ SĂ SE JOACE:

26 martie 2017: Armenia- Kazahstan, Muntenegru- Polonia, România- Danemarca

10 iunie 2017: Kazahstan- Danemarca, Muntenegru-Armenia, Polonia-România; 1 septembrie 2017: Kazahstan- Muntenegru, Danemarca- Polonia, România- Armenia

4 septembrie 2017: Armenia- Danemarca, Muntenegru- România, Polonia- Kazahstan

5 octombrie 2017: România-Kazahstan, Muntenegru-Danemarca, Armenia-Polonia

8 octombrie 2017: Danemarca- România, Kazahstan- Armenia, Polonia-Muntenegru

 

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (70)
vanatorul.de.oi
vanatorul.de.oi  •  12 Noiembrie 2016, 00:38

Vorbeam și cu MM și eram așa de dezamăgit cu țara asta. I-am zis lui MM «unde o sa ajungem noi?»" INAPOI IN BECI

fangigi
fangigi  •  12 Noiembrie 2016, 01:04

Ciobane, pe cine crezi ca mai prostesti? Au fost 8 fcsbisti in seara asta pe teren! VOI NE-ATI FACUT IAR DE RAS, LA FEL CA SI CU ALBANIA! Poate doar MM si unii ziaristi sa te mai asculte, dar si ei doar de fatada si din slugarnicie!

crotalie
crotalie  •  12 Noiembrie 2016, 00:21

Multumim Domnului Burleanu ca ne permite sa participam fraudulos in prima liga cu marca becalifera si e bine. Am avut si avem cea mai principala galerie. Hei, hei!

Vezi toate comentariile (70)
Comentează