Postat de samerx pe 27 Martie 2021, 22:21

Aia nu ține de noi. Nici nu contează, dealtfel. Ține de longitudine și latitudine, nu de atitudine, metre. :))

acolo am crezut ca bati Mister... mea culpa, am invins Ungaria

samerx
samerx  •  27 Martie 2021, 22:24
Postat de zorrozabal pe 27 Martie 2021, 22:18

1.-Nu ai cum sa dai gol daca nu sutezi...pe spatiul portii!Primul nostru sut a fost in min.59!2.-Nu se da niciodata fault la un umar la umar- cum a fost la„greseala aia de arbitraj”de care zici tu!Ne-au invatat rau arbitrajele fcsb-ului!3.-Iar ungurii au avut 7 jucatori aut din cauza Covid,fata de meciul cu Germania!

Eu cred că a fost fault la Haruț( cred că el a fost), iar Ciobi a făcut un meci foarte prost în postura de fundaș central. Se vede că nu mai are jocuri în picioare de foarte mult timp încoace.

ssilvio.
ssilvio.  •  27 Martie 2021, 22:24

Nea parpalache, vezi ca Ungaria a avut acelasi lot in ambele meciuri. Singurele schimbari au fost Csonka si Skribek, care au stat pe banca in meciul cu nemtii.

parpalache
parpalache  •  27 Martie 2021, 22:23
Postat de zorrozabal pe 27 Martie 2021, 22:02

„Stai pe picioare”!De ce striga Mutu la jucatorii sai sa nu mai cada si sa stea pe picioarte?(Mutu fost mare jucator in fotbalul mare si actual antrenor incepator-in fotbalul mic)?!Pentru ca intr-un meci international, nu mai ai arbitraje ca in meciurile fcsb-ului!Daar!Pana la arbitraj,echipa Romaniei cum a jucat?De jucat a jucat cu aplomb,a atacat,mai ales pe aripa stanga(cu jucatorii de la Viitorul!Daar...Cum sa dai goluri daca nu nimeresti spatiul portii?Primul„sut”pe spatiul portii(o lovitura de cap trimisa de Olaru de la vreo 11 metri pe directia portarului),fiind trimis in minutul...59!Pana atunci?Pana atunci patrunderi pe aripa stanga cu Matzan,pase in careu unde Ganea nu prea le nimerea,sau la Boboc sau Ciobanu, care sutau...peste poarta!Iar ungurii ne-au dat gol in inferioritate numerica!Un jucator ungur l-a imbrancit din lateral pe Harutz(umar la umar clasic),contraatac,pase prin fata careului sut pe poarta,gol!Iar Mutu? Imobil ca statuia lui Lenin!L-a bagat pe Adrian Petre(doar ca sa-l faca de ras)in locul prea mult laudatului Morutzan(cel mai slab de pe teren dupa opinia lui...Gabi Balint) si l-a tinut in teren pana la sfarsit pe Olaru(un alt „candidat”la echipa mare,dupa Becali),care din min.70 de abia mai statea in ghete de epuizat(greu fara perfuziile lui Neubert),din care cauza ori facea faulturi,ori dadea pase...la adversar!Concluzia?Pai daca era sa ne bata Ungaria-(cu 7 jucatori doborati de COVID si in inferioritate numerica din min.42),cum va fi cu Germania

Pai ieri, Becali a decretat ca Olaru si/sau Morutzan, musai sa-si faca bagajele si sa se prezinte...la finu Mirel!

ticbic
ticbic  •  27 Martie 2021, 22:23
Postat de catalynn pe 27 Martie 2021, 21:29

La anul, in toamna, vom fi in L1! Cu bune și mai puțin bune (dar ni le asumam!) rămânem Steaua, dușmanul de moarte al fcsbistilor! :-))) Nu vezi ca absolut toată lumea va detesta!?

Mda... De cand ma stiu eu pe stadioane si suporter al Stelei, de pe la inceputul anilor '70, "dusmanul de moarte" al Stelei a fost Dinamo... de cand lumea si pamantul! In niciun caz actuala FCSB, adica reala Steaua (eu asa ii zic)... In fine, daca talpanistii s-au infratit cu dinamovistii si se pretind totusi a fi "Steaua", cu dusmanul de moarte comun FCSB, inseamna ca nu degeaba s-a intors lumea cu susul in jos si traim astazi aiurea si fara niciun rost, din toate punctele de vedere, inclusiv la fotbal. Personal, stelist fiind de mic copil, inca simt ca Dinamo este "dusmanul nostru de moarte" pe plan fotbalistic, istoric. Si asa e normanl sa fie! Insa la talpanisti sentimentul asta s-a atrofiat pana la disparitia eterna, in ciuda istoriei fotbalului romanesc... astia, in micimea si saracia sentimentelor lor, sunt astazi "dusmani de moarte" cu FCSB, adica cu Steaua!!! Asa ceva era acum 20 de ani de noaptea mintii... deci, sa nu ne mai miram de noaptea vremurilor pe care le traim astazi in tara asta trista...

samerx
samerx  •  27 Martie 2021, 22:21
Postat de cata23 pe 27 Martie 2021, 22:13

cativa ani... pana cand echilibram faptul ca ora Italiei este ora Germaniei sau Italiei

bandoleros
bandoleros  •  27 Martie 2021, 22:19

Ceea ce au jucat pustii lui Mutu în ultimele 10-15 minute trebuia făcut încă din startul meciului, știind ca ai nevoie de o victorie la cel puțin 2 goluri diferenta. În repriza secunda și cu un om în plus, magyarii trebuiau luați pe sus cu fulgi cu tot. O echipa care se respecta și având om în plus, trebuia sa marcheze în primele 10 minute de la startul reprizei secunde. Asa victoria asta e doar pentru palmares.

zorrozabal
zorrozabal  •  27 Martie 2021, 22:18
Postat de samerx pe 27 Martie 2021, 22:08

Ungurii se apără bine. Germania i-a „desfăcut” după minutul 60. Golul lor a fost întâmplător, apărut în urma unei greșeli de arbitraj, apoi i-am dominat încercând să-i desfacem. Din fericire, am făcut. Meciul cu Germania va fi altfel, tras la indigo cu cel împotriva Olandei. Greu să trecem de grupe la ce golaveraj avem.