Alte știri din fotbal
Steaua a dat răspunsul: ce se întâmplă cu Florin Talpan » „În urmă cu aproape două săptămâni...”
0
E gata! Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după despărțirea de Dinamo
0
Detaliul din lotul lui Dinamo: ce se întâmpla când s-a câștigat ultimul titlu + Puștiul de la FCSB care a bătut recordul
0
17 milioane de euro la Dinamo » Anunțul făcut de oficialul clubului
4
Știri din fotbal internațional
FIFA a anunțat artiștii care vor cânta la ceremonia de închidere a Cupei Mondiale! Show uriaș înaintea finalei
0
„Central” controversat la Anglia - Argentina » „Arbitrul preferat al lui Leo Messi” are o statistică de speriat!
0
Fost câștigător al Ligii Campionilor, arestat! A fost încătușat într-un scandal de corupție
0
Delegarea „arbitrului preferat al lui Messi” pentru semifinala Argentina - Anglia i-a indignat pe britanici: „În ciuda teoriilor conspirației”
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
5
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
0
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
Motivul pentru care Marian Ceaușescu l-a urmărit pe Ilie Bolojan cu o cușcă ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT | Franța – Spania, semifinale Cupa Mondială 2026, de la ora ...
Libertatea
Wau,a iesit *** din puscarie,la *** cu el,meseria de analist la fotbal s-a terminat,NU vrem puscariasi.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
boss, piatov chiar e varza, i-a mancat o gramada de meciuri lui Lucescu. nu a adus altul in locul lui pentru ca avea deja o herghelie de straini si probabil ca omul prefera sa dea una mai mult decat adversarul. acum sa il facem si pe piatov un mare portar tine totusi de filmele SF. imi amintesc meciuri importante pe care le-a distrus pentru Sahtior in Liga.
Dle Stoica, stiti cumva numele fotbalistului roman care a marcat un gol (din cele doua)in finala se la Sevilla din 1986? Acel domn a gresit cand a spus despre Chiriches ca nu are inteligenta .Chiriches nu are ce cauta in acest moment la lot .
Ce spui despre Balint, pare adevarat....dar nu spui nimic de *** ? Pai intre Balint si linga ***, in fotbal, e diferenta de ani lumina. Si acum balint a avut dreptate....Chiriches are un defect major, care tine doar de el..si efectiv nu vrea sa-l corecteze..ce poti spune ? Dar *** trebuie sa faca scandal, sa apara in rpesa, asta e meseria lui. P.S. Ai spus ca lacatus a iesit in fotbalul mare ? in afara de Mondialul italian, udne a mai iesit ? Ca si in Italia si Spania, mai mult de 3-4 meciuri nu a jucat.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
LASĂ CĂ AI FĂCUT TU, MM!CREZI CĂ ORICINE POATE DEVENI TÂMPLAR LA JILAVA?!NUMAI CEI CARE AU VOCAȚIE, POT ATINGE "PERFORMANȚA" ASTA!
Poti sa cauti *** daca nu ii cresti.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
ratzushca comenteaza doar pe facebook
Daca ai o scoala de fotbal bine pusa la punct folosesti tineri de 20 de ani. Doar tineri de 20 de ani. In anii 90 avem fotbalisti cautati si gasiti pe meleagurile romanesti si au facut treaba. Daca Hagi are unu bun, acum..peste vreo doi ani o sa aibe vreo 3. Imagineaza-ti daca toate cluburile din liga 1 ar avea ceva asemanator cu ce a facut Hagi (Vezi Austria). Insa cresterea tinerilor nu e doar un vestiar, teren de fotbal si un antrenor. Sunt copii talentati care nu au posibilitatea sa se tina de fotbal. Nu sunt lasati, nu sunt descoperiti. Plus si cum zicea cineva mai inainte. "Daca vrei sa joace tre sa dai dreptul". De unde selectie daca sunt adusi expirati din congo mozambic etc? Ar trebui obligati la doar unu sau doi jucatori straini pe echipa sa vezi cum se mobilizeaza toti si incep sa caute pe la noi tinerei. Pana atunci inainte cu Pintili si Sanmartean, alergatorii de camile
Imi amintesc de spusele unor comentatori straini in timpul campionatului European din 2000 la adresa lui Chivu: "...acest jucator care e rezerva la Ajax, iar cand intra se remarca prin faptul ca incaseaza cartonasul rosu". Pai daca nu il joci de unde naiba vrei sa primeasca experienta? Iar inainte de asta daca nu il cresti de unde vrei sa fie bun? In trecut se faceau campionate intre echipe de copii in orase, acuma sunt orase care nu aduna copii de o echipa. Dar asa e cand practici fotbalul ca pe o afacere speculativa in care astepti ca fotbalistul sa-ti fie crescut de altii iar tu doar sa-l inhati aproape gratis(manipuland jucatorul si impresarul sa puna presiune pe club), sa il vinzi pe milioane si sa te lauzi dupa aceea ca tu ai dat jucatori valorosi.
Reconstruirea nationalei incepe cu sectorul juvenil..atita timp, ci nu produci jucatori buni, nu ai pe cine sa chemi la nationala. Atita timp cit nu se investeste nimic in copii, nu vom avea fotbal. Spune-mi un jucator tinar, care merita, dar a fost lasat in afaa lotului.Dar concret, nu povesti......daca ai valoare, joci si la 17 ani in prima liga....daca nu, si la 24, mori ca speranta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.