Alte știri din fotbal
Rică Răducanu, copleșit după ce Mircea Lucescu a suferit un infarct: „Se duce și inimioara asta”
0
Procesul e pe cale să înceapă, dar Becali o ține pe a lui: „Niște aberații de doi lei”
0
Nu pleacă de la Dinamo: „În iarnă a fost o ofertă oficială din prima ligă a Greciei”
0
CFR Cluj i-a anunțat plecarea: astăzi a început munca la Rapid
1
Știri din fotbal internațional
Decizie drastică la Chelsea » Starul echipei a fost exclus din lot pentru declarațiile despre viitorul său
0
Gattuso a demisionat de la naționala Italiei! » Primele declarații
2
Leicester a contestat depunctarea de 6 puncte, dar riscă o pedeapsă mai severă
0
Juventus își vinde jucătorul cu 60 de milioane de euro și vrea să îl aducă pe starul lui Real Madrid
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine e azerul care controlează 600 de petroliere fantomă rusești și vinde ...
Libertatea
Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de ...
Adevărul
Cum s-au antrenat astronauții din misiunea Artemis II spre Lună: ce este ...
GSP SPECIAL
Mircea Lucescu a făcut infarct chiar înainte să fie externat și este în ...
Libertatea
asa este, cel mai mare succes al fotbalului romanesc la nivel de nationala a venit printr-un noroc incredibil. Pentru ca in meciul cu Tara Galilor, Romania era obligata sa castige pentru a se califica. Insa in repriza a 2a, la scorul de 1-1, tot galezii controlau jocul. A mai venit si acel penalty... chiar parea ca totul se destrama. Insa penaltyul a fost ratat (bara!!) si noi am inscris apoi. La fel, in primul meci din SUA 94 Romania a fost dominata cum rar i s-a intamplat (numai Stelea mai stie cate goluri gata-facute a scos). Insa Romania a inscris 3 goluri (unul pe contraatac, altul printr-o reusita greu de repetat, al 3lea in urma unei lovituri libere) si a castigat acel meci. Mai conteaza deci cum se aliniaza si planetele..
Daca asa s-a vazut din partea noastra, cititi povestea de mai jos (Sfarsitul lumii / Cand Romania lui Hagi a frant inimile galezilor) sa vedeti cum s-a vazut meciul de la ei https://www.eurosport.com/football/world-cup-qualification-uefa/2018/the-end-of-the-world-when-hagi-s-romania-broke-welsh-hearts_sto7012062/story.shtml
Oostende , oras in Belgia cu echipa in prima liga..
Imi aduc aminte. Ce chin, ce jale. Mai-mai sa ramanem acasa. Un noroc chior cum au avut si bulgarii.
wow... genial...
Romania avea nevoie de egal. La CM, victoria cu Columbia a fost mai mult decat meritata. A fost nemeritata victoria cu SUA(1-0). O zic eu, care nu sunt fan al asa-zisei "generatii de aur". Esti ignorant, si tu dar si aia care te-au "laicuit :)
Imi imaginez discursul genialo-fabulos a lui Hagi. "Baaaa noi este Romania. Sa facem bine sa nu fie rau." "Fabulos" a fost portarul galez. Fara ajutorul lui nu ne calificam niciodata!
Cel mai mare noroc a fost ca am scapat de Stra Luce Nthori de Nord, ca nu mai vedeam mondiale!
Rar asemenea goluri norocoase! Mai ales cel marcat de Hagi dintr-un sut telefonat de la 25 de metri care trece pe sub penibilul portar Southall, cel care de fapt le-a mancat meciul galezilor(golul lui Raduciou l-a incasat printre picioare)!
Dacă le studiem foaia matricolă, vom găsi că și-au început educația (în clasa întâi) după..."ABC-dar" !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.