*** *** *** , toti au furat , toti sunt slabi antrenori , toti au fost jucatori mediocri . Doar el “Mistet” este neprihănit . *** . La unii bătrânețea nu aduce mai multă înțelepciune .

Daca-i cumparau asa cum a scris procurorul, ar fi trebuit sa ne calificam lejer! Dinu minte de stinge, doar sa-si vanda cartea lui infecta!

Dumnezeule mare ... Cate "sugative"au profitat de aceasta generatie , asa-zis "de aur". Citind articolul , mi-am amintit ca a existat si Mircea Radulescu .

alenb  •  24 Mai 2019, 13:57

Ce lipseste din povestea de la Sofia? Valiza scotiana.

maistor_kokir
maistor_kokir  •  24 Mai 2019, 13:55

In '91, in noiembrie, trebuia sa batem si sa dam 2 goluri, deci si 2-1 era suficient, la 1-0 pt noi erau calificati scotienii. Deci nu era nevoie de o victorie la 2 goluri. Eu imi amintesc acea partida, ca in prima repriza am avut 3,4 ocazii mari, putea fi lejer 2-0 sau 3-0 inca de la pauza. Imediat dupa pauza au egalat bulgarii, iar noi n-am miscat nimic in repriza a 2-a, a fost f ciudat. E adevarat ca la bulgari, erau 2 tabere, cei cu Stoichkov , adica cei de la CSKA Sofia, si cei cu Nasko Sirakov, cei de la Levski. Oricum Romania jucase infiorator in primele 2 partide din acele preliminarii pt euro '92, practic eram eliminati de atunci, se califica doar locul 1, locul 2 nu mergea nici macar la baraj. Pe final am revenit, si am fost in ultima partida exclusiv la mana noastra ca sa ne calificam, dar pana acolo am fost f ajutati de jocul rezultatelor.