Alte știri din fotbal
TAS a dat verdictul în scandalul verii! Ce se întâmplă cu barajele organizate de FRF
0
Destinație-surpriză pentru Gicu Grozav: „Suntem în negocieri avansate”
0
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Conferință la sediul MApN: „Începe reorganizarea clubului Steaua! Deocamdată totul e încă la nivel de intenții!” » Ce se întâmplă cu Florin Talpan și cu promovarea echipei de fotbal
17
Știri din fotbal internațional
Veste bună pentru Craiova! Viitoarea adversară din Liga Campionilor a făcut anunțul oficial
0
Clip antologic înaintea semifinalei! Ce i-a arătat Diego Maradona lui Harry Kane în urmă cu 9 ani
0
Rivalitatea cu argentinienii a atins deja cote absurde » Decizia luată de marile lanțuri de marketuri din Anglia
0
Echipele de start în Universitatea Craiova - Vitebsk » Oltenii sunt cu un pas în turul 2 al UCL!
3
Lifestyle
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
8
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
2
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
Nuntă în familia a doi dintre cei mai bogați români. Cine sunt mirii care ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Motivare cu explicații bizare în procesul „puciști” versus PNL. Instanța ...
Libertatea
Se ajunsese la o mogenitate aproape perfecta la nivel de Nationala intre fotbalisti proveniti de la doua echipe de TOP in Europa la acea vreme STEAUA si DINAMO care jucau aproape an de an semifinale si finale de cupe EUROPENE.
Din pacate, ca multi altii (Lacatus, Ilie Dumitrescu, Pavel Badea, Raducioiu - care a jucat doar 1 an fotbal la inalt nivel, la Brescia) , dupa ce a plecat in alta tara, dupa revolutie, nu s-a mai ridicat la nivelul avut in campionatul nostru.
Din cate imi amintesc, tot Sabau intoarce cu capul mingea catre Balint, la golul din meciul cu Argentina! Mare jucator!
Baiatul a preluat mot-a-mot greseala din text. Oricum, gazetarii nostri de sport au o cultura fotbalistica apropiata de zero. La cate reluari s-au difuzat de-a lungul vremii cu acel gol, ar fi trebuit ca respectivul sa viseze faza, ca doar asta e pita lui! Pasa a fost data de Sabau, dar daca asa scrie in textul ala frantuzesc, asa trebuie sa fie?! Probabil ca de s-ar fi scris ca portarul nostru era Voinescu, asa ar fi copiat si gazetarul ghesepist!
Daca regimul comunist cadea in decembrie 1990, cred ca echipa aceea a Romaniei ajungea pana in semifinale, cel putin. Iar daca mai era acum comunism, aveam 3 echipe in optimile CL.
IN ATENTIA GSP !!!Vedeti ca este gresita si diagrama si comentariul vostru din articol....Pasa catre Lacatus a fost data de SABAU nr.8 si nu de ROTARIU...intr-adevar mingea este recuperata de Roti dar trece si pe la SABAU care cu un oarece efort reuseste sa-l lanseze pe LACATUS.
Ce frumos mai juca națională pe timpul ăla, acum parcă sunt leșinați !
Ce amintiri frumoase. Primul campionat mondial pe care l-am vazut in transmisiune directa. Mi-a ramas la suflet, atat pentru performantele echipei nationale, cat si pentru spectacol si imnul senzational.
lasa ca si noi in cate meciuri am fost furati.....mai ajungeam la 3-4 turnee finale fara acele furaciuni.....doar daca ne aducem aminte meciurile cu norvegia,cu danemarca de prin preliminarii! cert este ca aveam fotbalisti tata.....forbalisti mari! asta este una din partile bune ale comunismului,cresteau sportivi adevarati!...erau adunati de prin tara de pe la cluburi si dusi la Luceafaru unde erau slefuiti sa se scoata ce era mai bun din ei!
Sa spunem ca n-a fost 11 metri, totusi.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.