Comentarii (44)
cobra_z
cobra_z  •  18 Octombrie 2012, 14:47
Postat de ernesto365 pe 17 Octombrie 2012, 15:36

se pare ca cel care a uitat sa se prezinte la orele de istorie esti tu. iti recomand sa rasfoiesti manualele de istoria romanilor din clasa a 8 si cele de liceu scrise de istorici romani. vei avea mari surprize.

nivelul tau e mai jos de clasa a 8 a, ...maghiarii s-au stabilit in campia panonica prin anii 900 iar romanii sunt prin stramosii lor geto-daci cu mii de ani inainte pe aceste meleaguri , abramburitule...problema e ca si tu votezi asa e ? ... vai de voi , ingrati si analfabeti, unguri, secui si tzigani la un loc...

medredstar
medredstar  •  17 Octombrie 2012, 20:08
Postat de sevchenko98 pe 17 Octombrie 2012, 18:50

nu pot sa imi dau seama cum uni pot spune ca dam noi vina pe arbitrii ca suntem noi dracii goi... OAMENI buni voi chiar nu vedeti ca domnul Thomson a dat 16 lovituri libere!!! de cand ma uit eu la fotbal nu am vazut asa ceva!! E pur si simplu de necrezut!!

arbitru rauvoitor, jucatori romani slabi, antrenor la fel dar cel mai rau este suporterul roman, adica noi ntoti ca natie,, care la prima infrangere calca totul in picioare, uita de ce s-a intamplat cu 4 zile inainte si injura si scuipa pe toata lumea. felicitari ROMANIA pentru victoria cu Turcia

sevchenko98
sevchenko98  •  17 Octombrie 2012, 18:50

sevchenko98
sevchenko98  •  17 Octombrie 2012, 18:15
Postat de alenb pe 17 Octombrie 2012, 17:43

asta cu penalty la popa e gluma.. a fost umar la umar, nici vorba de penalty, tare pomanagii am ajuns. Bourceanu iertat de rosu de 2 ori in prima repriza, prima data la un cot in figura lui van der vaart, ala nici fault n-a dat. Singura discutabila e cu penaltyul la tamas, atacantul a fost jenat dar a cazut usor, dar arbitrul are are acoperire. Cat despre offsideul de ultimul gol, nu e clar si oricum la 3-1 chiar nu mai conta

Romania atunci cand a vazut ca e condusa cu 3-1 ar fi trebuit sa joace numai pe atac si contra-atac dar asta e.... Si stau sa ma intreb de ce nu l-au bagat pe Mutu de la inceputul reprizei a doua.......

alenb
alenb  •  17 Octombrie 2012, 17:43

malakian
malakian  •  17 Octombrie 2012, 17:04
Postat de biid pe 17 Octombrie 2012, 16:28

Am fost dezavantajati de propria noastra prostie si neputinta nu de arbitraj.ETERNA SCUZA SCHIZOFRENICA A ROMANULUI : ARBITRAJUL. Le place sau nu unora, asa se va intampla si cu ungurii.Ne vor plesni peste bot si vor termina pe doi in grupa.

Ce eterna scuza ma? Cand ne-a batut Serbia cu 5-0 nu am zis nimic de arbitraj, am recunoscut ca suntem praf. Cand ne-a batut Bosnia, nu s-a plans nimeni de arbitraj. Aseara insa, arbitrul ne-a masacrat. Nu vorbesc de penalty, ca acolo se poate spune ca a gresit, greseala e omeneasca etc. Dar problema mare a fost ca timp de 90 de minute a arbitrat clar intr-o singura directie. Dadea fault pt olandezi la cele mai mici atingeri, in timp ce pt noi nu fluiera decat faulturile dure, pt oaspeti a lasat mereu legea avantajului, lasandu-i sa scape deseori pe contraatac, in timp ce noua ne oprea orice actiune. Asta nu mai e greseala omeneasca, a fost hotie pe fata.

spartandinamovist
spartandinamovist  •  17 Octombrie 2012, 16:52

youtube.com/watch?v=ZS8nIwtzZQE ofsaid mare la golul 2 ,in min 1,34 la prima bara ataca mingia un olandez fara sa op atinga ,tot timpul a fost in ofsaid ,se vede mai bine in minutul 1,49 urmariti si comentati ,2 ofsaiduri golul 2 si 4 un penalty inexistent ...la adi popa penalty clar

biid
biid  •  17 Octombrie 2012, 16:28

sevchenko98
sevchenko98  •  17 Octombrie 2012, 16:26

Eu zic sa fim increzatori pana la capat si sa incurajam echipa Romaniei ! Un sigur lucru am in cap...SA SE CALIFICE ROMANIA Gata,sa uitam cu totii de acest meci si sa ne gandim la meciul cu Ungaria chiar daca este peste un an:))

•  17 Octombrie 2012, 16:20

ala n-a fost penalty la olandezi. sau daca a fost,atunci trebuia sa ne dea si noua 2 penalty-uri pt faultul ala la popa . fara discutie, a fost mult mai clar faultul in careul lor. iar golul 4 a fost un offside de 2 metri.. cum am vazut pasa aia,nici nu ma gandeam sa nu ridice fanionul. ce e drept,s-a vazut ca olanda joaca mai bine ca noi,dar sa cand ai parte de asa arbitraj, nici chef de fotbal nu mai ai. asta-i adevarul.. impotriva noastra se grabea sa fluiere repede, olandezii ne cotonogeau si nici vb de fault..lasa,noi suntem din est.. nu se va sesiza nimeni improtiva unui supus al reginei..