FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21

VIDEO Viorel Moldovan i-a luat banderola lui Gabi Iancu » Atacantul naţionalei U21 a răspuns cu un gol în poarta Albaniei!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 08 octombrie 2014 21:25

Naţionala de tineret a României s-a impus la Buzău, 3-1, într-o partidă amicală cu Albania.
Viorel Moldovan i-a luat banderola lui Gabi Iancu după umilinţa din Germania, 0-8, noul căpitan la U21 fiind Mihai Bălaşa, fundaşul împrumutat de AS Roma la Crotone. Atacantul Stelei n-a fost demoralizat de decizia selecţionerului şi a reuşit să înscrie cu o lovitură de cap în minutul 15.

Albanezii au egalat în minutul 60 prin Murriqi, însă ”tricolorii” au revenit în avantaj după reuşita lui Neag (77). Scorul final a fost stabilit cu 3 minute înainte de final de Florin Tănase.

Click aici pentru VIDEO!

Naţionala de tineret va mai disputa un alt meci amical, pe 13 octombrie, contra Macedoniei.

Echipa de start a României: Cojocaru - Bălaşa, Neag, Boldor, Mitache - I. Cristea, D. Alexandru - D. Rotariu, A. Mitriţă, Fl. Tănase - G. Iancu
Rezerve: Brănescu, S. Filip, Bumba, V. Balint, Nedelcu, I. Şerban, Ştefănescu

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă