Alte știri din fotbal
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
0
Zeljko Kopic a vorbit deschis despre transferul din Spania: „Ideea a fost să-l luăm pentru aceste 6 luni, dar acum contăm pe el”
0
Alegerile FRF au trecut, dar urmează alte episoade în instanțe: „Decent ar fi să-și dea demisia!”
3
„Ne-am înțeles cu Slovacia” » A spus ce se va întâmpla în amicalul de la Bratislava
3
Știri din fotbal internațional
Scandal în Liga Campionilor Africii! Echipa lui Reghecampf a pierdut în sferturi, dar cere calificarea la „masa verde”
0
Gennaro Gattuso nu a plecat după fenta bosniacilor: „Este un mare jucător de poker și eu îl apreciez, dar...”
0
Isterie la Zenica: bosniacii vor avea un fan celebru! » „Vrea să fie martorul unui eveniment istoric în Balcani”
0
Top 5 fotbaliști cu prezențe la Cupa Mondială » Unde se situează Lionel Messi și Cristiano Ronaldo
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Mai Margarite!N-am avut nici un penalty!Reluarile au aratat ca Florinel intr-adevar a fost calcat,dar....in afara careului!V-ați invațat ca in camionat la meciurile fcsb-ului!Dar in prelungiri intr-adevar Darius Olaru(cu „stilul” lui de kamikaze) și-a faultat adversarul in careu!
Edy și cu Burli v-au dat cu fotbalul im cap. Rămâne sa fiți în continuare tribuna gigismului. Împachetam peste cu cea mai mare placere. :))))
,,… la capătul unei faze de manual, începută de Stanciu și continuată de Moruțan…”. Băi nea Ovi, faza a fost începută de Coman, care a alergat după o minge care se ducea în tușă, a pasat bine la Stanciu, iar de aici știți finalul poveștii. Mulțumim Olimpiu! Mulțumim Denis!
ne imbatam cu apa rece, ca de obicei. 1. arbitrul a fost cu noi. 2. turcul a cam gresit strategia. sa joci cu un singur varf impotriva a 4 fundasi + 2 mijlocasi defensivi, e greu sa castigi. 3. unii jucatori elvetieni, ori n-au vrut, ori au avut o seara proasta.
Comentatorii TV bucureșteni nu pot să scape de obsesia Bancu... Ca și în meciul cu Andorra (când Stanciu a marcat de 1-0 după o lovitură liberă obținută de craiovean iar Ianis a marcat apoi după ce a primit pasă în marginea careulului tot de la Bancu), iată că și în seara asta cel puțin două din fazele periculoase (o lansare excelentă spre Coman la foarfeca lui Moruțan și la lovitura liberă executată de Stanciu) au pornit tot de la inepuizabilul căpitan al Craiovei... Ei bine, comentatorii au grijă să nu rateze (nici măcar o dată, de parcă altfel ar putea fi sancționați?! de cine?) să sublinieze "sacrificiul" făcut de Florinel pe apărare și orice "erori" ale lui Bancu!! Relevantă faza în care Bancu NU a riscat pasa înapoi la un presing helvet ci a acordat, din alunecare, un aut la siguranță: iestraordinar ce au sărit în sus băeții de la microfon - fecesebiști după felul în care intră în fibrilație ori de câte ori se apropie Florinel de balon... Uite de asta vă critică lumea si visează nostalgic la zilele când se comenta de pe marginea terenului, la un pas de spectatori, și nu din studiouri...
Cam aspre comentariile la pauză. Am jucat binișor împotriva unui adversar valoros. Bineînțeles că nu vom avea niciodată posesia în fața lor dar dominăm la șuturi (7-3) și la șuturi pe poartă (3-1). E foarte bine până acum.
HAI ROMANIA!!!! O victorie ar fi incununarea campaniei calificarea norocoasa, desi proverbul spune ca norocul tine cu cei puternici. Din respect pt jucatorii romani care pare ca s au desteptat si chiar viseaza frumos, nu as vrea sa fiu rau .Suporterii Romaniei merita mult mai mult decat o calificare la 16,20 de ani. Imi doresc asa de mult victoria azi insa presimt ca o sa ne scoata Elvetia fotbalul din cap, o sa ne puna cu picioarele pe pamant... Hai Romania, hai baietii, faceti ne sa aruncam televizoarele pe geam!
Edi s-a asezat, ca un copil rasfatat, din nou, la ruleta!A avut sansa, a acumulat ceva capital, dar in loc sa fie modest, trimite in teren o echipa care sfideaza adversarul! O Elvetie ranita, furioasa, care va veni sa razbune la Bucuresti toata lipsa de sansa din aceste preliminarii! Edi mizeaza, visator, tot pe acele numere, care nu i-au iesit nici lui, nici lui Puiu. S-ar putea ca 50000 de romani sa invete un singur lucru in seara asta, ca fotbalul, si jocurile de noroc, nu se aduna la un loc, vreodata! Se stie ca de multe ori, in lumea cazinourilor, musti si fugi, in loc sa mizezi tot ce ai adunat pe numere care nu prea ies la bila, precum Alibec, Marin, sau Stanciu. Mai ales sa ii bagi in postura de protagonisti, pe umerii carora cade responsabilitatea victoriei cu Elvetia! Burleanu si acolitii lui fac politica de partid din aceasta calificare, in timp ce selectionerul pare din nou absorbit in lumea fanteziei ruletei Certitudinile care urmau sa confirme iau din nou locul, linga el, pe banca!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.