Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
10
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
1
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
1
Știri din fotbal internațional
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Toate CALCULELE + Reporterii GSP transmit de la stadion
11
Duel tare pentru Răzvan Lucescu pe terenul liderului din Europa League, Ionuț Radu este titular la Belgrad » Clasamentul în timp real
0
Vlad Dragomir și-a anunțat obiectivul după ce a „spart gheața” în Liga Campionilor: „Vreau să mă întorc acolo. Aș semna fără să stau pe gânduri”
0
Și-a spart televizorul la golul lui Trubin din minutul 90+8!
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Microbuzul din accidentul tragic din Timiș nu avea funcția de lane assist. ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Familia care trăiește în pădure de 12 ani: „Eram datori față de bănci și ...
Libertatea
asta e din ciclul "va place pestele?" "nu, ca ne bate" :)
nea ghitulescule...te-am simpatizat de mic copil, fiindca erai singurul care transmitea cu suflet partidele lui dinamo in timpul carora ajungeai la extaz cand dinamo inscria si erai in depresie vizibila cand luam gol, sau mancam bataie. iar acum vii si spui ca nu esti dinamovist si vrei sa te credem ? :)) lasa bre diplomatia asta deviata din dorinta de a avea cat mai multe like-uri pe facebook...mai ramane sa vina si prietenul matale , mircea lucescu si sa spuna ca el a ramas fan corvinul hunedoara , ca nu e dinamovist si de atunci paff...nu mai simpatizeaza cu nici o echipa...abia atunci te cred ;) ( problema e ca nea mircea nu are timp de facebooci si va fi sincer)
c...ce farmec avea fotbalul cand se stia cam cine comenteaza....DOMOZINA..CRAIOVA.. SECOSAN-TIMISOARA,, VOICILA-GALATI -CONSTANTA-BACAU -IASI....MURESANU..HUNEDOARA-RESITA-PETROSANI.....VICTOR TUDOR POPA SI TEODOR MATEESCU ..CLUJ....DAN STEFANESCU ...PITESTI.....ION GHITULESCU ,DUMITRU PELICAN DINAMO....TEOHARIE COCA COZMA..STEAUA....DAR SI ....INGANVITUL,EXALTATUL SI ...OMUL CU PRUNE IN GURA ....ILIE DOBRE ...CEL CE ACUM CAM 20 DE ANI FACEA GREVA FOAMEI CA L DETASASE GHITULESCU DE LA SPORT LA RUBRICA AGRARA....VREMURIIIII
Il confunzi cu Pavel Grimalschi.
Cu un tată spion la americani şi deţinut politic, Ghiţulesciu s-a înşurubat în noul regim. I-a priit dinamovistului ăsta !
Ghitzulescu,un dinamovist pe fatza,care ne intoxica cu minciunile sale albrosii....Nu pot uita cum mintea pe fatza niste chestii care le vedeam cu ochii mei pe stadion...Chestia ca a fost prieten cu Lucescu explica multe....
Felicitari pentru articol! Pentru noi, care am crescut cu vocile lor rasunand din difuzoarele vremii, a fost un moment special acest articol. Un remember de suflet... Multa santate, nea Ioane! (PS: tineretea mi-a purtat pasii in imediata apropiere a domiciliului maestrului, respectiv la vecinul dansului, avocatul Voinea, asa incat cunosc casa, una cu o arhitectura deosebita, intr-adevar)
In sfarsit un interviu interesant (asta ptr cei care au prins vremurile acelea), ptr ca tinerii de azi n-au de unde sa stie cine e Ghitulescu... Felicitari GSP!
În 1977 TVR avea program toată ziua, cel puțin duminica era 7:00 - 23:00. S-a transmis destul de la cutremur, nu mai scrieţi prostii. Atunci ne uitam la 3-4 filme (americane) bune pe săptămână, astăzi asistăm la distrugerea moralităţii pe nenumăratele posturi de politică. Aselenizarea din 1969 a fost transmisă la TV pentru că atunci eram în relații bune cu americanii și era un eveniment mondial. Au fost multe filme bune americane în anii 70, îi plăceau și lui Ceauşescu, Mannix, Colombo, Un şerif la New York, apoi Dallas timp de un an, după care s-a stopat distracţia pentru că difuzarea trebuia plătită în valută. Respect d-lui Ghiţulescu pentru emisiunile transmise în alte vremuri
ilie dobre a profitat in plin de minoiu ilie dobre din cite stiu a fost insurat cu fata sau o nepoata de a lui minoiu numai sa ajunga in bucuresti fiind profesor la liceu s-a casatorit cu o colega de a mea intrind in dizgratia lui minoiu de altfel in afara zbieretelor a ajuns celebru ca nu mai el a vazut dintr0un stadion intreg golul argesului care de fapt nu a fost in concluzie ilie dobre nu trebuie introdus in galeria marilor comentatori , in fiecare duminica seara avea interventii privind daciada si evidentia toti profesorii betivi din liceu
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.