Alte știri din fotbal
Rapid s-a despărțit oficial de Tobias Chistensen: „Mulțumim și mult succes!” + mesajul transmis de jucător după transfer
0
Dinamo a decolat spre Polonia: lotul lui Nuno Campos + obiectivul anunțat de căpitanul Cîrjan pe aeroport
0
„A refuzat oferta” » Decizie-șoc luată de Florin Tănase
2
Cum a ajuns Ronny Labonne la FCSB: „Recunosc că am luat modelul Craiova. M-a întrebat asta și m-a cucerit!”
2
Știri din fotbal internațional
Accidentare horror la Mondial, în Canada - Qatar » Scos pe targă, în timp ce colegii plângeau pe teren
0
Canada - Qatar, în etapa 2 a grupelor de la CM » S-a marcat al 6-lea gol
0
Edin Dzeko trage semnalul de alarmă la Mondial: „Nu e ce se așteaptă toată lumea”
0
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani
0
Lifestyle
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
1
Novak Djokovic, întâlnire neașteptată cu una dintre cele mai în vogă artiste: „Ce mică e lumea!”
3
Dacia Sandero, comparată cu cel mai în vogă vehicul blindat: „Se vinde ca pâinea caldă”
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
7
Ciprian Ciucu e acuzat de luare de mită, după ce a fost audiat de DNA. ...
Libertatea
Topul destinațiilor de vacanță din Europa în care verile sunt răcoroase, ...
Adevărul
Verdict necruțător la CEDO în procesul excluderii lui FCU Craiova din 2011! ...
GSP SPECIAL
Ce se întâmplă cu mandatul de primar al lui Dominic Fritz după ce a fost ...
Libertatea
Asa o fi, dar CFR de ce nu mai joaca fotbal de 1 an de zile?
Păi și dacă ai trei judecători cu trei sentințe diferite, ce-ai făcut, cum mai ajungi la un punct comun? In situatia descrisa mai sus, al treilea judecator intervine cu rolul exclusiv de a alege una din cele doua variante, fara drept la o alta opinie .
Oare acelea au fost sumele reale? Si, cat a intrat in contul clubului?! E o intamplare ca, primind - teoretic! - sume mari de bani, Steaua nu a fost in stare sa-si trimita echipa de juniori la un turneu final la Cluj?!? Sau ca nu au avut bani pentru ceva transferuri strict necesare?!?
Cum sa judece drept daca pe judecatoare o cheama Codruţa Strîmb? Nume predestinat sa ajungi in Romania, judecator premier sau presedinte. :)))))))))))))))
Aha... Eu credeam că dacă nu se vor înțelege cu privire la sentință, cele două vor cădea de comun de acord ca pedeapsa să fie cea dictată de cea mai frumoasă dintre ele... :)
Tu habar n-ai ce e in acest dosar dar vorbesti ca sa te afl;i in treaba.Care e problema la Stancu si Rusescu?Ca au dat aia prea mult?E problema fiecaruiu club ce suma investeste in jucatori.
simplu. cele vechi sunt prescrise - probabil unele erau deja prescrise la data inceperii anchetelor, iar pt cele noi s-a respectat legea. de frica, nu ca i-ar fi apucat subit mustrarile de constiinta. dupa ce s-au pronuntat primele condamnare (daca nu ma insel a fost acum vreo 2 ani, de atunci tot tergiversand povestea) nimeni nu cred ca a mai riscat
Inca o nedumerire: de ce nu este un complet de trei judecatori din start?!? Peste tot in lume, un juriu e format din tr-un numar impar de membri tocmai pentru a se evita blocajul prin egalitate.
Pe mine ma mira un singur lucru: de ce nu au iesit la iveala si celelalte cazuri, unele mult mai... banoase, de transferuri in folosul patronilor si impresarilor, nu al cluburilor?!? Incepand cu transferurile lui Hagi la Real si Ilie Dumitrescu la Tottenham si terminand cu cele ale lui Stancu la Galata sau Rusescu la Sevilla.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.