Alte știri din fotbal
Au intrat utilajele pe stadion imediat după „finala” de titlu din Superliga » „Oblemenco” va fi modernizat
0
CFR Cluj - FC Argeș » Clujenii sunt cu gândul la vacanță, piteștenii speră la locul 5. Echipele probabile
0
MM Stoica, mesaj tranșant după titlul Craiovei: „Mulți m-au întrebat asta” » Ce a spus despre Dinamo și Rapid
1
Gigi Becali a făcut acuzații grave la adresa unui rival, în direct la TV: „Când vorbiți cu el, întrebați înainte: «Câtă șampanie ați băut?»”
0
Știri din fotbal internațional
Naționala calificată la Mondiale fuge din calea Ebola » A anunțat noua „casă”
0
Denzel Dumfries dezvăluie rețeta succesului: „Asta ne-a cerut Chivu și a fost inflexibil!”
0
Echipa de tradiție din Germania riscă retrogradarea din Bundesliga
0
Îngrijorare pentru Neymar! » Accidentarea e mai serioasă decât a comunicat Santos
0
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
3
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Dan Plaveti, tehnocratul conectat politic pus în fruntea unor companii de ...
Libertatea
Becali, dezvăluiri după discuția cu Grindeanu: Alexandru Nazare și Eugen ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
Mai e un lucru bun in toata chestia asta si anume ? Faptul de SEFUL STATULUI ROMAN nu mai e un muntean , oltean sau bucurestean ci unul ardelean . Ca in Mioritza.Da ca nici acum nu "iese" "ne-am dus d..requ " .
Starchild, daca prin distrugerea românismului te referi la faptul ca o persoana etnic si religios minoritara a fost aleasa, înseamnă ca esti un mare duobitoc!
Romania trebuie sa fie tara in care se poate trai, nu doar tara din care se poate pleca ... si aceasta lectie trebuie sa o invete si Diaspora, care au ales calea cea mai usoara dintre toate! Romania trebuie ridicata de romani, trebuie sa ne demosntram NOUA, ca putem face acest lucru ... nu este doar destinatia importanta, ci intregul proces de ridicare a acestei tari ... si acest proces va fi cel care va defini si inspira generatile viitoare, de la dorinta de lupta pe un teren sportiv, pana la productiviatea societatii in ansamblu! Asta este adevarul pe care nu vi-l spune nimeni, prea orbi sa-lvada, prea lasi sa-l spuna ... va dau o bacnota, si va bat pe spate, ca pe un mag.ar cuminte!
Dar care este in schimb satisfactia, ca Romania va fi ridicata de romani? Cand vezi ca echipa cu care tii este formata in mare parte din romani, si face un rezultat bun in cupele europene? Aveti multe de invatat, despre ce inseamna, patriotism, nationalism ... si daca nu serviti posturi gen A3 ... nu veti afla niciodata ce inseamna, cu adevarat Romania! Pp, ca neamtul asta nu este doar o 'poleiala' a lui Basescu, si o papusa mutata de Merkel, ca sa mentina influenta in zona ... si ca este ceva de capul lui pana la urma ... toate pp foarte fanteziste ... tot nu o sa am nici o satisfactie. ca vine un neamt, si face ce noi nu putem, din contra, o sa-mi distruga fiecare urma de romanism!
Pe 25 se da verdictul.
Eu cred ca nu putem sa salvam Romania, distrugand romanismul, pentru ca atunci cand te referi la Romania, nu te referi la cateva hectare de pamant, te referi la milenii de istorie, te referi la mii de varfuri si intelectuali romani, la o identitate si la niste valori. Nu as trada asta pentru toata bunastarea din lume. Este important sa ai bunastare, dar este si mai important sa ai satisfactie. Bunastarea asta imprumutata (care nici nu exista, dar sperati voi la ea, ca sunteti niste pomanagii), va fi platita inapoi, si de noi si de generatia viitoare. Pactul cu diavolul, se plateste. Daca as vrea doar bunastare, as pleca si eu afara, fara nici un impediment! Va urma ....
eu l-am votat. si l-am votat pentru bunul simt aratat, nu doar in intalnirile directe. sper insa sa nu dea dovada de bun simt si atunci cand o sa tb sa fie nesimtit si concis. L-au sustinut multi , il sustin multi, in special tinerii. Dar sa nu uite dl. Iohannis ca tot tinerii il pot da jos... Despre Ponta cred ca e din Buzau, prea o da la intors ... :)
Eu asa am fost crescut Personal nu cred ca dupa 2 zile de la alegeri trebuia sa trag concluzii . As fi defetist daca asa proceda asa . Cam la un an dupa juramint . Inca nici macar nu a jurat In plus maine are un verdict in urma unui proces. Oricum la prima impresie mi se pare serios si bine intentionat . Pontache ala se comporta ca un copil sudist . Vorbea repede si mult.
Bravo, total de acord! Însă prima greseala a fost Iliescu fata de Câmpeanu si Ratiu!
Eu nu as putea lucra cu Vadim mai degraba cu Johannis . As mai bea un ceai englezesc, as mai pierde timpul degaba Prefer asta decit sa-mi sara sc..uipatul in barbie . Prefer raul cel mai mic asa cum odata cindva romanii au trebuit sa aleaga intre Iliescu su Vadim . Au preferat sa intre in pat cu bunicutza . Pe bune acuma . Imi aduc aminte cind aveam 6 ani si dromeam cu bunicutza in pat . Nu puteam adormi pina nu imi spunea o poveste . In general era cu lupul rau sau cu vulpea .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.