GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  

Fără carnet

Articol de - Publicat duminica, 18 mai 2008 00:00

Mircea Sandu a lovit o Dacie, iar şoferul acesteia a fost uşor rănit.

Mircea Sandu a fost implicat ieri într-un accident de cir­cu­laţie în zona Bucureştii Noi, soldat cu rănirea uşoară a unei persoane! Preşedintele FRF se în­tor­­cea de la Mogoşoaia şi se afla la vo­­lanul maşinii personale, un Mer­ce­­des negru. Acesta circula ne­re­gu­la­mentar pe linia de tramvai, pe par­tea stîngă a refugiului de pie­toni, şi, în încercarea de a efectua o de­­păşire, a lovit o Dacie, care se de­pla­sa în aceeaşi di­rec­ţie. Şoferul Da­ciei a fost rănit uşor şi a fost tran­sportat la Spitalul de Urgenţă Floreasca, însă, după e­xa­minarea me­dicală, i s-a dat voie să plece.

Naşu’ a rămas fără permis de con­­­ducere , fiindu-i eliberată o do­vadă pentru 15 zile. Fiindcă şo­fe­rul Daciei a fost rănit, oficialului FRF i s-a întocmit dosar de cer­ce­tare penală pentru vătămare cor­porală din culpă. “Instanţa este cea care va hotărî cine a fost vinovat de producerea acciden­tu­lui”, a zis Chris­­tian Ciocan, pur­­tă­to­rul de cu­vînt al Poliţiei Capitalei.

N-a băut!
Mircea Sandu a fost supus testului cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. “Nimic grav. Astfel de lucruri se mai întîmplă”, a de­cla­rat Sandu. “Am­bii condu­că­tori auto au rămas fără permise de con­du­cere, fiind vinovaţi de pro­du­ce­rea ac­cidentului. Mircea Sandu nu a res­pectat indicatoarele rutiere, iar şo­fe­rul Daciei nu s-a asigurat în mo­men­tul schimbării di­rec­ţiei de mers”, a spus şeful Ser­vi­ciului de Accidente Grave din Bucureşti, Cristian Capăt.

Declaraţia zilei: Christian Ciocan, purtător de cuvînt al Poliţiei Capitalei

“Mircea Sandu a rămas fără permis de conducere şi va circula pentru următoarele 15 zile cu dovadă pînă la stabilirea vinovaţilor”

Citește și:
Ce s-a întâmplat pe gazon, dar mai ales în lojă, imediat după Rapid - Dinamo: „Aduceți penele!”
Superliga
Ce s-a întâmplat pe gazon, dar mai ales în lojă, imediat după Rapid - Dinamo: „Aduceți penele!”
Apariție-surpriză! Internaționalul român și-a luat iubita și a venit prin ger la Rapid - Dinamo
Superliga
Apariție-surpriză! Internaționalul român și-a luat iubita și a venit prin ger la Rapid - Dinamo
Duelul galeriilor la Rapid - Dinamo » Toate mesajele apărute pe Arena Națională: „Singuri împotriva tuturor / Cu patron informator”
Superliga
Duelul galeriilor la Rapid - Dinamo » Toate mesajele apărute pe Arena Națională: „Singuri împotriva tuturor / Cu patron informator”
Chivu s-a desprins în Serie A și face anunțul războinic
Campionate
Chivu s-a desprins în Serie A și face anunțul războinic
FOTO Starbucks închide în România un local emblematic
Profit.ro
FOTO Starbucks închide în România un local emblematic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

E cel mai bun din lume în domeniul lui și a răspuns la întrebarea: „Ce știi despre România?”

Stenograme incredibile: cum negocia Craiova Maxima vânzarea de meciuri! Cămătaru: „Mi-a dat zece «garoafe»” + „«Materialul» e la Ștefănescu!” » Reacția: „Să fie de capu' lor!”


Comentarii (4)
 •  18 Mai 2008, 13:07

In Buc.sunt extrem de frecvente incalcarile regulilor de circulatie.Una dintre acestea este cirulatia/depasirea pe linia de tramvai pe langa refugiul pt.calatori din statie.(unii intra apoi dupa semafor in fata tuturora care circula corect si asteapta cul.verde).Uneori se trece si pe contrasens.Ar trebui intensificate controalele polititei rutiere si aplicate amenzi drastice.Altfel se va ajunge la un haos rutier.

 •  18 Mai 2008, 10:32

1. Nasul era, precis, DUI din seara trecuta. 2. De cind pe militianul asta il cheama CHristian ? Nu se poate fara "H" ? Ori se avanta Denamu ...peste limitele scroafei ?

 •  18 Mai 2008, 10:13

Nu sunt bucurestean deci condusul pe linia de tramvai nu mi-e familiar. Nu stiu deci daca sa fiu uimit sau nu ca o demnitate (asa se zice, nu ca MS ar FI o demnitate...) circula pe linia de tramvai... Eu cred ca e o chestie de bun simt. Si cum sandu nu are bun simt, nu cred ca avem de ce sa ne miram la auzul unei asemenea stiri. Bine ca nu a murit ala cu coaja de dacie...

Vezi toate comentariile (4)
Comentează