Alte știri din fotbal
Ultimatum din Bănie pentru Filipe Coelho: „Cauționăm până joi!” » 3 jucători criticați: „Ca un începător”
0
Notele GSP după Universitatea Craiova - FC Argeș » A intrat ca salvator și a ieșit dezastru pe două picioare
0
Dani Coman, imediat după victoria de la Craiova: „Pe el îl felicit în mod special”
0
După victoria cu Universitatea Craiova, Bogdan Andone a dezvăluit discuția cu Gigi Becali: „Asta i-am spus!”
0
Știri din fotbal internațional
Bătaie mare pentru fotbalistul lui Bayern » Cu el vor să îl înlocuiască pe Bruno Guimaraes
0
Como și-a adus fundaș din Premier League
0
Revenire oficializată la PSG: titularul Franței va evolua sub comanda lui Luis Enrique
0
Cel considerat creatorul celei mai mari răsturnări de scor din istoria fotbalului a semnat cu noua echipă!
1
Lifestyle
Irina Begu s-a căsătorit cu antrenorul ei, fost jucător cunoscut de tenis
5
Artista faimoasă din România se iubește cu un fotbalist mai tânăr cu 13 ani » Fiul ei joacă la FCSB: „Felicitări, campionul meu!”
5
Neașteptat! Iubita starului din Premier League vinde tricouri la mâna a doua
0
Influencerița cu peste 23.000 de urmăritori a „pus ochii” pe fotbalistul de la Dinamo: „Să văd dacă mă recunoaște”
4
Radu Miruță îi cere lui Sorin Grindeanu să pună Legea împotriva ...
Libertatea
SURSE Noile condiții puse de Bolojan pentru a vota un guvern
Adevărul
Cum a ajuns să arate stadionul fostei campioane a României, pe care au ...
GSP SPECIAL
Fotbalistul care susține că Gică Hagi n-a trecut niciodată de el: „Pur și ...
Libertatea
Răspunsul tău este unul tipic ŢĂRĂNESC, al unui om incult. Dacă nu sunt de acord cu punctul tău de vedere începi să arunci cu jigniri şi vorbe murdare.Crezi că jignirile tale mă determină să-mi schimb opinia ? Te înşeli amarmic ţărănoiule ! Ca şi tine, şi eu am dreptul la o opinie: Nadia este o TRĂDĂTOARE !
Apreciez ca esti de acord ! Probabil stii si tu ca "nevinovata Nadia", avea o relatie cu Geolgau de care era indragostita si venea la Craiova la meciurile Universitatii, iar in Bucuresti era nelipsita din anturajul lui N.C cu fotbalisti, , fosti fotbalisti si fii de demnitari comunisti ! Unii in clipe de sinceritate , au mai povestit una alta...cum de exemplu Nadiei ii placeau bauturile fine si barbatii generosi !
Nadia poate sa fie orice, dar nu o victima a regimului comunist. Nadia nu a fost violata de N.C (poate asa sustinea ea dupa), Nadia ca si multi alti sportivi cu renume faceau parte din "gasca" lui N.C. Pe atunci ei erau "beizadelele" Bucurestiului. Are dreptate @conasu_boeru (chiar mi-a placut comentariul tau), nimeni nu detine adevarul suprem, dar faptul ca Nadia, Nastase, Hagi au fost preferati ai tanarului NC, o stie toata lumea. Si Nadiei nici macar nu ar trebui sa-i fie rusine cu asta. Daca refuza, cu siguranta nu mai vorbeam despre gimnasta de legenda Nadia Comaneci. Dar sa nu pozeze in victima acelei perioade. E urat!
"Fuga Nadiei Comaneci" a cantarit multe interese personale si politice acelor vremuri. Sa nu mentionam despre anumite articole de acum 15-20 ani care mentiona despre cum a fost violata Nadia de unul din fii lui Ceausescu si alti securisti, ca asa vroia mushii lor.
RESPECT pentru sportiva Nadia C., DAR,o tanara fata sa plece inafara granitei Romaniei in timpul comunismului, FRAUDULOS !!!??? si sa treaca,Ungaria,Austria,bla bla bla si sa ajunga in USA...(CUM?)sunt basme si povesti pentru adormit copiii ! nici ea cred ca nu stia la acea vreme unde o sa ajunga.Adevarul il stiu cred ca unii securisti,EA poate o parte !
Corect ... nu a fost o victima . A fost o favorizata . Pe merit insa !!! .
Nu am negat faptul ca Nadia nu a fost ajutata si ocrotita sa fuga de oameni din interior . Si daca fugea si daca nu fugea soarta comunismului in Est era pecetluita . Dar adevarul ca a dorit sa emigreze ilegal din cauza "aerului irespirabil" nu poate fi contestat ! . In zilele ce au urmat fugii ei , mama si tatal ( despartiti fiind ) ei au avut de indurat un stres maxim din partea autoritatilor . Ori daca Nadia ar fi stiut ca Ceasca urma sa se faca cioburi la Targoviste de Craciun , NU MAI PLECA .
Exista oare o limita in dementa romaneasca? I-a durut in c-r pe cei doi de Nadia!!!!! Dupa voi, ,,capete luminate",Nadia insemna mai mult pentru cei doi decat PACEPA????.Sau n-ati auzit de el ?! Am ajuns s-o traiesc si pe asta: Nadia a facut revolutia,Nadia a daramat zidul Berlinez,Nadia a........etc. NU !!!! Nadia a luat (super bravo!!!!)primul 10 din gimnastica mondiala ,ATAT !!!.Nu o amestecati in porcarii politice!!!!
....neaga existenta unor persoane din viata ei , vrand sa para imaculata...Ar trebui sa recunoasca si alte lucruri chiar daca nu sunt asa placute pentru ea ! Oricum sa nu mai pozeze in victima, pentru ca nu a fost !
Din pacate nimeni nu detine adevarul absolut ! Dar sunt unele lucruri care sunt reale si nu basme ! Unul din ele este ca niciodata Nadia nu putea sa "fuga" ! Cine isi inchipuie ca treceai asa ditr-o tara in alta si luai legatura cu cine trebuie sa te ajute si in final ajungeai fara probleme in SUA se inseala amarnic ! "Fuga" ei a fost bine ticluita si acoperita pas cu pas de oameni loiali lui Nicu Ceausescu din securitate !!! Nu a fost nici o aventura, a fost un scenariu bine facut, indiferent ca ea stia sau nu ! Ca ea ar fi declansat revolutiile anticomuniste in tarile "blocului socialist", asta e chiar aberant ! Eu nu am inteles de ce Nadia neaga existenta un
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.