DIVERSE  ·  FILM

GALERIE FOTO "Al doilea joc" » Filmul despre Dinamo - Steaua a avut premiera în această seară! Nume mari au fost prezente

foto: Alex Nicodim +6 FOTO
foto: Alex Nicodim

Joi, 03 Aprilie 2014

În această seară a avut loc premiera naţională a filmului regizat de Corneliu Porumboiu, "Al doilea joc".

Documentarul lui Porumboiu face referire la unul dintre meciurile Dinamo - Steaua, anume cel din 3 decembrie 1988.

La premiera din această seară au fost prezenţi şi mai mulţi foşti jucători prezenţi în Derby de România din 1988. Gică Hagi, Bogdan Stelea, Miodrag Belodedici, Tudorel Stoica, dar şi Adrian Porumboiu şi Ion Crăciunescu au venit la premiera documentarului.

Gazeta a scris despre filmul lui Corneliu Porumboiu încă din luna februarie a acestui an.

Aici puteţi găsi detalii despre premiera mondială din februarie a filmului "Al doilea joc", pelicula lui Corneliu Porumboiu

Acesta e meciul din film
Dinamo - Steaua 0-0
3 decembrie 1988, stadion Dinamo
Dinamo: Stelea - Mihăescu, Rednic, Andone, Varga - Lupu, Lupescu, Mateuţ, Sabău - Vaişcovici (69, Răducioiu), Cămătaru. Antrenor: Mircea Lucescu
Steaua: Lung - D. Petrescu, Iovan, Belodedici, Ungureanu - T. Stoica, Rotariu, Hagi, I. Dumitrescu - Lăcătuş, Piţurcă (69 Balint). Antrenor: Anghel Iordănescu
Arbitru: Ad. Porumboiu (Vaslui). Asistenţi: I. Crăciunescu (Rm. Vîlcea), M. Salomir (Cluj)
Cartonaşe galbene: Mihăescu/ I. Dumitrescu, Lăcătuş

Comentarii (5)

florianveress  •  04 Aprilie 2014, 08:29
Postat de terminatorul3 pe 03 Aprilie 2014, 22:07

Cand are loc premierea filmului : 5inamu in CL ?

O să fie premiera "Tăntălăul şi gogomanul - 2", cu terminatorul3 în dublu rol... Cea mai prostă creatură eşti, idiotule !

stelistul1  •  03 Aprilie 2014, 22:47
Postat de cracker pe 03 Aprilie 2014, 22:13

La marele Derby de Romania arbitrii de linie erau tot "centrali"

atunci nu existau diferente. un tusier putea fi central si invers si nu doar la marele derby ci la fifa.

cracker  •  03 Aprilie 2014, 22:13

La marele Derby de Romania arbitrii de linie erau tot "centrali"

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Istanbul

Telekom 4
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Barcelona

Telekom 4
12:00 Snooker

CM: Sheffield

Eurosport
12:30 Tenis, WTA

Turneul din Stuttgart

Digi 2
19:30 Fotbal, Liga 2

Mioveni - Petrolul

Digi 1, Telekom 1
21:00 Baschet M

Panathinaikos Atena - Real Madrid

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Girona

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, Cupa Germaniei

Hamburg - Leipzig

Telekom 3
21:45 Fotbal, Premier League

Tottenham - Brighton

Eurosport
22:30 Fotbal, La Liga

Alaves - Barcelona

Digi 1, Telekom 1
22:45 Baschet M

Zalgiris Kaunas - Fenerbahce Istanbul

Digi 4, Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 6 3 2 1 9 - 5 36
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 6 3 2 1 9 - 5 30
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 6 5 1 0 10 - 3 32
2 Dinamo 6 5 0 1 10 - 4 31
3 Poli Iași 6 2 1 3 5 - 7 24
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 6 1 1 4 3 - 7 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 6 1 2 3 4 - 9 17
8 Chiajna 6 1 3 2 9 - 8 15
Du 28.04.19
21:00
FCSB
-
Astra Giurgiu
-
Lu 29.04.19
18:00
CSU Craiova
-
Sepsi OSK
-
Lu 29.04.19
21:00
CFR Cluj
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 26.04.19
21:00
Chiajna
-
Gaz Metan
-
Sa 27.04.19
16:00
Călărași
-
Hermannstadt
-
Sa 27.04.19
19:00
FC Voluntari
-
Dinamo
-
Du 28.04.19
18:00
FC Botoșani
-
Poli Iași
-