Liga I / Liga incidentelor

Articol de GSP - Publicat joi, 01 noiembrie 2007 00:00

Liga I / Etapa incidentelor

Bataie MM - Borcea!
Imediat dupa eliminarea lui Gomez, Mihai Stoica a urcat in loja dinamovista, a sarit la Borcea, iar cei prezenti au ripostat si l-au dat afara in forta. Scandal monstru la Urziceni. Injuraturi, imbrinceli si pumni. Aceasta a fost scena din loja dinamovista imediat dupa eliminarea lui Gomez, din minutul 42. Mihai Stoica, presedintele Unirii, s-a dezlantuit dupa ce jucatorul gazdelor a fost dat afara

Intra si vezi intrarea lui Ricardo Gomes la Gabriel Bostina
Imediat dupa acest incident Dan Petrescu a parasit terenul!

VIDEO RTV / Vezi urmele de pe fruntea lui MM Stoica in urma altercatiei de ieri din loja dinamovista!

socant!
Arbitrul a vrut sa-l loveasca pe Velcovici. Teodor Craciunescu a fost aseara protagonistul unei secvente incredibile. La ultima faza a meciului, "centralul" a acordat o lovitura libera pentru oaspeti la mijlocul terenului, moment in care oltenii s-au napustit asupra sa, contestind decizia.
Opinie / bloGSPort.ro / Catalin Tepelin / Muschii lor
Ai nostri luptatori in State fura, iar oamenii de fotbal isi dau capete-n gura. si cheful de ciomageala se-ntinde. Mai intii, un fotbalist a batut un arbitru (Ganea - Mudura). Apoi, doi coechipieri s-au incaierat in timpul unui meci (Marius Constantin - Emil Dica). Ultima etapa a diversificat caftul. Un presedinte a sarit la un alt sef de club (MM Stoica - Borcea), iar un arbitru i-a servit unui jucator un cap in barba (Teo Craciunescu - Velcovici). (continuare)
Alte faze din acest sezon
Coroian. Dictionarul suferintei
Trauma si spaimele unui fotbalist, de la A la Z
La loviturile grave din fotbal, moartea a inceput sa ajunga inaintea Salvarii. Cei 500 de oameni s-au ingrozit vineri, 6 octombrie, la meciul Gloria - Universitatea Craiova, cind bistriteanul Cristian Coroian a fost lovit in spate cu crampoanele de catre portarul oltenilor, Bornescu (video). I s-a intrerupt respiratia

Sta 6 luni!
Patru minute! Atit a rezistat pe teren Mihaita Plesan impotriva CFR-ului, mijlocasul Stelei fiind grav accidentat aseara de Semedo. Prabusit pe teren, Plesan a cerut imediat schimbarea, in timp ce Hagi a protestat vehement pe margine, reprosindu-i "centralului" Augustus Constantin ca nu l-a sanctionat pe portughez. Inlocuit de Bicfalvi

Etapa Kung-fu
Steaua - Iasi si Timisoara - Pandurii au fost meciuri presarate cu multe duritati, in prim-plan fiind atacul dur al lui Radoi asupra lui Palimaru. Doua partide din etapa a 3-a au avut parte de intrari peste limita regulamentului. In Ghencea, la Steaua - Poli Iasi 1-0, spre finalul primei reprize, Radoi a fost protagonistul unei faze desprinse din K1.
Comenteaza pe bloGSPort.ro

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă