Alte știri din fotbal
Șeful lui U Cluj a numit echipele cu care se luptă pentru play-off
0
Explicația lui Dobre pentru eșecul Rapidului: „Asta s-a întâmplat în această seară”
0
Cristi Săpunaru s-a speriat de ce a văzut în Rapid - U Cluj: „Nu ne-au lăsat să respirăm. Nu mai e timp!”
0
Gâlcă așteaptă transferul care va schimba fața Rapidului: „Îmi doresc să intre cât mai repede!”
6
Știri din fotbal internațional
Liverpool - Newcastle 4-1 » „Cormoranii” bifează primul succes din campionat în 2026!
0
Ce meci pe Stamford Bridge! Condusă cu 0-2 în derby-ul londonez, Chelsea a revenit și a câștigat în prelungiri
0
Final în Elche - Barcelona » 4 goluri și ocazii mari: cum arată clasamentul din La Liga
0
Iată echipa pentru care va juca Horațiu Moldovan până la finalul sezonului!
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Când poate criminalul de la Perla să ceară din nou eliberarea condiționată. ...
Libertatea
Fundația lui Mihai Neșu, protejată de către stat. A scăpat de plata ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Omul de afaceri care își făcea reclamă cu excremente de urs vrea să ...
Libertatea
Vad tot felul de personaje cu niste comentarii de 2 bani. Ba ca nu rula acel film atunci, ba ca Romania nu era comunista si era socialista (de fapt, era o tara totalitara), comentarii rautacioase, invidioase. Ok, ce a facut, e meritul ei. A intrat la Ion Mincu (majoritatea dintre voi care postati aici habar nu aveti cat de greu sa intra la facutlate, mai ales la arhitectura). A fost buna la invatatura si in sport. Mai mult, a avut si curajul sa plece din Romania si sa ia viata de la capat. Felicitari Ilana! A avut mare succes in SUA (acolo nu mai tine cu pile, mai ales in acele vremuri). Singura problema o vad faptul (sunt sigur ca e o problema de comunicare), nu avea cum sa aiba salariul de $75.00 / luna, poate pe zi. Nu va dati seama ca la $75 pe luna nu-i ajungea nici sa manance covrigi? In rest, voi astia care va dati cu parerea, nu ati fost plecati din localitatile voastre, dar va place sa atacati o doamna care a realizat multe. De ce nu aveti curajul sa atacati toti liderii si guvernele din perioada comunista si toate celealte in cei 33 de ani de jaf, coruptie si saracie? Pentru ca sunteti lasi si increzuti!
PCR BABY spune basme frumoase . Stim cine a fost Daddy si restul nu mai conteaza .Astea sunt povesti pentru generatia de acum care nu stie ce a fost !
România socialistă, nu comunistă. Nici măcar Ceașcă nu-i zicea comunistă."Comunistă" îi spun occidentalii, ca să nu-i supere pe așa-zișii lor "socialiști" :)
In Yucatan piramidele sunt Mayase! Si eu cred ca doamna din articol a avut o copilarie de lux cum numai copiii membrilor de partid aveau parte. Patinajul cel putin era un sport unde nu toata lumea avea acces,iar despre posibilitatea de a schimba orase , sa construesti hotel( chiar ca arhitect) ,hai sa fim seriosi daca nu erai MEMBRU AL PCR IMPORTANT tu sau cineva din ai tai nu aveai cum sa faci asa ceva
"am lucrat la cea mai mare firma...", "...unul dintre zgarie-nori e facut de mine..."...Right! Cine scrie asemenea articole ? :)))))
Vila pe Dorobanti, asta insemna parintii erau stabi la partid. Cum a ajuns in America, a trecut oceanul inot ? Toata povestea miroase rau...
Și românii sint ospitalieri cu femeile latino; mexicance,braziliene,venezuelene..Ăhăă nu știe ea! N-am inteles ce a vrut sa zica ea ca e republicanca mai mult din instinct,( Texasu republican) iar oamenii sa fie platiti pt. calitate si cantitatea muncii și nu sa primeasca bani gratis? Cine a primit in state bani gratis? Iar ea a fugit vazind ce e în west și la noi, dîndu-și seama că la noi se alege praful.Nu de disparitatile din societate care sint și acum. Mexic e o țara frumoasa și de climă caldă, dar criminalitatea e pe primul loc in lume!
Ai plecat din România din cauza inegalitatilor și ai ajuns în USA sa lucrezi ca femeie de serviciu pentru 75 USD/luna, tu fiind arhitect la baza, cu stagiatura terminata. Le-ai arătat tu proștilor de romani cum se face treaba :)))) nu am trăit vremurile alea, dar din povesti îmi dau seama ca nu era deloc roz. Însă doamna din articol pare mai mult un copil răsfățat. Patinaj? Atletism? Facultate? Tatăl membru de partid, ea la rându-i membru de partid? Pai, romanii vremii nici nu știau cum se scrie patinaj artistic. Eu am făcut școala generala în București și sportul scolii era handbalul. Profesoara noastră de istorie ne-a zis ca pana nu va scrie pe școală "program sportiv", ea nu va avea înțelegere ptr nimeni care lipsește de la ore. Și asta se întâmpla la începutul anilor 2000, deci la "doar" 30 de ani distanță. Credeți că a făcut cineva presiuni sau a înduplecat-o pe profesoara!? Sa fim serioși.
Da, da, filmul avea alt nume, " Dulce și amar"
In seara zilei de 4 martie 1977 , la TV rula filmul bulgaresc "Dulce si amar ". Va inseala memoria !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.