GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  ADVERTORIAL

Spectacol în etapa a 2-a din CNDC Betano » Cum s-a descurcat Florin Mergea + clasamentele actualizate

Etapa a 2-a din CNDC a produs din nou spectacol +11   FOTO
Etapa a 2-a din CNDC a produs din nou spectacol

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 aprilie 2020 14:58

Etapa a 2-a a Campionatului Național Digital de Circuit Betano a fost compusă din mai multe episoade interesante, printre care incidente, depășiri impresionante și schimbări radicale în clasament.

În cursă a participat și tenismenul român Florin Mergea (35 de ani, 136 ATP la dublu), care se situează pe locul 3 în clasamentul general.

Surpriza calificărilor a fost reprezentată de timpul obținut de Emanuel Gaczella - 1m.30.067s -, cel care ocupă prima poziție în grila de start.

Manșa I:

• Emanuel Gaczella a pornit foarte bine și nu a mai fost depășit până la linia de sosire;
  • Claudiu Clima, Victor Taras, Lukas Hellmann, Mihai Dragan și Cirstian Moisescu au dezamăgit și au terminat cursa în a doua jumătate a clasamentului;
  • Maximilian Junger s-a clasat pe poziția a 5-a la debut.

Manșa II:

• Lukas Helmann, plecat din pole position, s-a impus în fața lui Leo Borlovan, cu 5 secunde;
  • 26 de puncte au reușit să strângă Junger și Helmann la Red Bull Ring;
  • Florin Botea a reușit să urce până pe locul 2 în clasamentul general.

Următoarea rundă va avea loc pe circuitul de la Nurburgring, vineri, 1 mai. Competiția poate fi urmărită în direct la Pro X de la ora 23:00.