GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  TURNEUL LUPILOR

Steaua UEFAntastică a câștigat "Turneul Lupilor" de la Ploiești! A demolat Dinamo în primul joc și s-a impus în meciul decisiv la penalty-uri cu Petrolul

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 decembrie 2018 19:40

Steaua UEFAntastică a câștigat "Turneul Lupilor" disputat în Sala Olimpia din Ploiești.

Formația din care au făcut parte jucători precum Mirel Rădoi, Vali Badea, Marian Aliuță, Adrian Neaga sau Sorin Paraschiv au triumfat în patrulaterul la care au mai participat Petrolul '95, Rapid Old Boys și Dinamo Old Boys.

Dirijați exemplar de Mirel Rădoi, steliștii au spulberat marea rivală Dinamo cu 5-1 în primul meci, iar apoi au trecut de Rapid cu 1-0. Meciul decisiv a fost disputat între Steaua și Petrolul, partidă în care formația roș-albastră s-a impus la penalty-uri, 3-1, după ce la capătul celor două reprize de 20 de minute scorul a fost egal, 0-0.

Iată toate rezultatele:

Steaua Old Boys - Dinamo Old Boys 5-1
Petrolul '95 - Rapid Old Boys 4-0
Steaua Old Boys - Rapid Old Boys 1-0
Petrolul '95 - Dinamo Old Boys 2-1
Steaua Old Boys - Petrolul '95 3-1

" Turneul Lupilor 2018" a fost organizat de promotorul Adrian Troscenco. Iată mai jos câteva dintre numele care au jucat la fiecare echipă.

Steaua: M. Tudor, E. Nae, Ghionea, Miu, P. Marin, Paraschiv, Rădoi, Neaga, Vali Badea, Aliuţă

Dinamo: Prunea, Florea, Năstase, Ionuţ Badea, Cernat, Lupescu, Fl.Petre, M.Niculae, Mihalcea, Marica

Rapid: Toader, Iencsi, Ţâră, Dulca, Bolohan, Butoiu, Bădoi

Petrolul: Catană, Chiriţă, Abăluţă, Pârlog, Grama, Zafiris, Zmoleanu, Pura

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”