GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  DOSARUL TRANSFERURILOR

Un condamnat din "Dosarul Transferurilor" este tot mai aproape de a fi eliberat condiționat » Ce a decis azi instanța

Articol de GSP - Publicat joi, 12 noiembrie 2015 17:12

Magistrații Judecătoriei Medgidia au aprobat azi cererea de eliberare condiționată a lui Ioan Becali, condamnat pe 3 martie 2014  la 6 ani și patru luni de închisoare în "Dosarul Transferurilor".

Instanța a admis cererea de eliberare condiționată a lui Ioan Becali formulată de Comisia penitenciarului de la Poarta Albă. Decizia judecătorilor nu este definitivă, ea putînd fi contestată de procurori în trei zile de la comunicare, potrivit Agerpess.

Pe 29 octombrie, Judecătoria Medgidia a aprobat cererea de eliberare condiționată a fostului impresar, formulată chiar de Becali. Aceasta a fost atacată de procurori, dar momentan nu s-a dat un termen. 

În aceeași zi, pe 29 octombrie, și comisia de la penintenciarul din județul Constanța a formulat o nouă cerere, care a fost aprobată azi.

Pe 30 octombrie, Becali era în permisie și a fost văzut la restaurantul cu specific sicilian "YaYa" din Floreasca. 

Situația condamnaților în Dosarul Transferurilor

Nume / Condamnare / Cînd poate ieși

Cristian Borcea 6 ani şi 4 luni, vara lui 2017

Ioan Becali 6 ani şi 4 luni, decembrie 2015

Victor Becali 4 ani şi 8 luni, vara lui 2016

Gigi Neţoiu 3 ani şi 4 luni, decembrie 2015

Mihai Stoica 3 ani şi 6 luni, decembrie 2015

Eliberați deja:

Nume / Pedeapsa inițială / Data eliberării

George Copos 3 ani şi 8 luni 7, aprilie 2015

Jean Pădureanu 3 ani şi 4 luni, 18 iunie 2015

Gică Popescu 3 ani, o lună şi 10 zile, 4 noiembrie 2015

Citește și:
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Liga Campionilor
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
Handbal
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
Ioan Andone l-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Superliga
Ioan Andone l-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Contract suspendat? » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
Superliga
Contract suspendat? » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Profit.ro
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (33)
thelegend.
thelegend.  •  12 Noiembrie 2015, 18:01
Postat de maryuss87. pe 12 Noiembrie 2015, 17:58

Cat despre ultima parte ai fost amuzant hahahahaha pai tricou ala de la avataru meu ar cumpara Dinamo cu totu la o licitatie hahahahahaha ai fost amuzant. Dar tricouri cu FCDB nu aveti ca vrem sa-le vedem si noi, poate cumpar si eu unu in criza de hartie igienica :)))))

Noi nu avem tricouri cu FCDB pentru simplu fapt ca la noi inca scrie FC DINAMO BUCURESTI, deci putem sa folosim numele asta fara a ne trezi cu vreo amenda sau cu excluderea din campionat cum ar fi cazu vostru. Stai linistit ca nu-ti trebuie ti-e tricouri cu FCDB, ti-e iti trebuie un tricou din ala cu Free Gigi, alb cu chipu idolului vostru de la Pipera. Dar iti dau un pont. Foloseste-l doar cand mergi la colindat, o sa-l umpli de lacrimi si o sa-ti dea niste banutzi frumosi :)))))))

mannecken
mannecken  •  12 Noiembrie 2015, 19:26
Postat de spion_kop pe 12 Noiembrie 2015, 18:28

maryuss87 si thelegend, ati facut harcea-parcea limba romana si folosirea cratimei, a liniutei cum i se spune in popor si in clasele inferioare, chit ca amindoi sunteti adversi, sa folosesc un eufemism, sunteti de o prostie strigatoare la cer, pacat si de echipele pe care le sustineti dar nu ma mai mira nimic, bucuresteni mitici cu, afoni in ceea ce priveste scoala primara ca pina la BAC nu cred ca stiti sa numarati corect clasele ...

Tu esti spion în slujba sau împotriva limbii române? Prea lunga fraza ta. Ca sa se înteleaga clar, trebuia sa pui ceva puncte în loc de virgule. Ca sa o pastrezi asa de lunga ar trebui sa mai scoti si sa mai muti din virgule. Cu stima, Un Admirator :)

alexbibirica1
alexbibirica1  •  12 Noiembrie 2015, 18:54

mafiot adevarat.

Vezi toate comentariile (33)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!