Alte știri din fotbal
Gică Hagi și Răzvan Lucescu, invitați de onoare la petrecerea de titlu a fanilor lui Galatasaray! Turcii nu l-au uitat pe marele „Il Luce”
0
George Ogăraru sare la gâtul șefilor: „Nu știu cum clubul l-a cedat pe David Matei la Craiova pentru numai 70.000 de euro!” + Anunț ferm: „Mai avem un jucător ca el la Steaua!”
3
Mircea Rednic și-a vărsat nervii pe Andrei Nicolescu: „Să nu vorbească! Mai aveau un pic și cădeau din stadion”
1
Incredibil: internaționalul U21 rămâne liber după ce clubul s-a zgârcit la 500 de euro! + Dinamo a intrat pe fir
0
Știri din fotbal internațional
Decizia luată în Capul Verde înaintea debutului istoric la Campionatul Mondial
0
Logistică de coșmar la Mondialul din SUA, Mexic și Canada » „Va fi o «bombă» gata să explodeze!”
0
Anunț în Italia: Inter s-a înțeles cu fotbalistul rivalei din Serie A
0
Gică Hagi și-a ales favorita de la Campionatul Mondial: „N-are cei mai valoroși jucători, dar arată foarte bine!”
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
4
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
4
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Guvernul Tomac, la mâna puciștilor. Aritmetica parlamentară, clar ...
Libertatea
Dezvăluiri în cazul Kreiner. Fiica afaceristului ucis susține în instanță ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Violențe la Belfast și distrugeri uriașe după protestele anti-imigrație. ...
Libertatea
Intelegem
pai da , dar asta nu inseamna ca a vinde e solutia, ci de a schimba pe cei care conduc prost, nici o tzara care se respecta nu-si vinde resursele, decat coloniile, defapt noi asta si suntem astazi, o colonie
Iti multumesc. Aici e esenta. Ne autoculpabilizam si ne autoflagelam individual si colectiv pentru o vina prezumtiva, indefinita, generala. Pe aceasta ambiguitate se bazeaza faptul ca cei multi sunt atat de supusi si ascultatori. De sute de ani sunt filozofi care incearca sa inteleatga cum e posibil ca atat de putini pot profita de atat de multi fara prea mult efort. Nu suntem o exceptie. Exceptia consta in entuziasmul cu care actionam impotriva propriului interes si ne consideram chiar ca inelegem tot !
dar apoi am explicat destul de clar ca statul este prost administrator pt ca nu vrea sa fie. iar statul nu poate avea vointa de sine statatoare - e data de vointa oamenilor care guverneaza
aici te cam contrazic pt ca discutia a plecat de la faptul ca era normal sa se vanda resursele acestei tari pt ca statul e un prost administrator, deci dupa cum vezi afirmatia ta implica si lucrurile astea f importante
cei cel putin la fel de inteligenti ca mine sunt sigur ca au inteles de la bun inceput la ce ma refeream :)
pai atunci ar trebui sa fi mai specific, si sa iti orientezi discursu inspre cei care conduc statul si nu catre entitatea de stat
prietene, stiu atata lucru - ca statul nu e ceva palpabil si vizibil, crediteaza-ma macar cu atata inteligenta incat sa ma crezi ca atunci cand spuneam "statul" ma refeream fix la oamenii din pozitiile de conducere. "statul" e mai scurt si nr de caractere e limitat la postari, te-ai prins acum? :)
aia-i! apropo, o mare parte din acesti batrani nici macar nu sunt romani la origine.
din pacate, nu sunt "verdictele mele", sunt concluzii la ceea ce vad ca se intampla. poate gresite, poate antiromanesti, sigur amare. pana la urma, "statul" e format din alesii nostri. prin urmare, e reprezentativ pt popor. poate nu pt tine, pt mine, sau altii de pe aici, dar "poporul" e format din multi spalati pe creier. care in loc sa vada in unii precum Becali, Copos, Borcea si altii ca ei (nu vreau sa dau nume din politica, desi as putea) niste infractori (asa cum sunt), vad in ei eroi si modele de urmat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.