Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

DIVERSE    •   SUPER EXECUȚIE

VIDEO A fost schemă sau s-a făcut de râs? Voi ce spuneți? » Cum "a păcălit" un fotbalist din Maldive portarul din Afghanistan

Vineri, 25 Martie 2016

Ashad Ali Adubarey, jucător în naționala din Insulele Maldive, a căzut înainte de a executa o lovitură de pedeapsă, pentru ca mai apoi să se ridice și să înscrie în poarta Afghanistanului.

Unele ziare din Anglia, cum ar fi The Guardian, au speculat o schemă pusă la cale de atacant. Iată golul înscris de Adubarey, voi ce ziceți?

Meciul dintre Maldive și Afghanistan a avut loc în 2014 și s-a încheiat la egalitate, 0-0, după 90 de minute și 1-1 după cele două reprize de prelungire. După loviturile de departajare, naționala din Maldive a reușit să se impună cu scorul de 9-8.

La meciul disputat de Barcelona contra Celtei Vigo, Messi a obținut un penalty și și-a asumat executarea acestuia, însă în loc să șuteze a pasat ușor în dreapta, iar Suarez a venit din spate și a marcat. Totuși, acesta pare un pic mai bine lucrat. :D