Articol de GSP - Publicat duminica, 15 februarie 2009 00:00
Formaţia MKB Veszprem s-a impus, duminică, în faţa ibericilor de la Ademar Leon, scor 28-26 (14-13), în cadrul unui meci din Grupa 3 principală a Ligii Campionilor, iar victoria a fost dedicată handbalistului român Marian Cozma, ucis săptămâna trecută.
"Marian aşa şi-ar fi dorit să ne luptăm. De astăzi jucăm şi pentru el", a spus Lajos Mocsai, antrenorul lui Veszprem
"Adio Păsărilă" a fost unul dintre bannerele afişate de fani
Toată echipa a izbucnit în lacrimi la finalul partidei cu Ademar Leon. Foştii colegi ai lui Marian Cozma s-au dus în faţa tabloului cu chipul lui şi i-au dedicat victoria. Ferenc Ilyeş, cel în braţele căruia Marian a murit, a jucat cel mai greu meci al carierei lui.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!