MEDIA    •   CAMPIONATUL MONDIAL

Campionat Mondial din Rusia - Program meciuri

Vineri, 08 Iunie 2018

PROGRAM CAMPIONATUL MONDIAL - WORLD CUP 2018 - RUSIA.  Campionatul Mondial 2018 are loc în Rusia în perioada 14 iunie - 15 iulie 2018. Iată, mai jos, programul complet al meciurilor!

Program Campionatul Mondial din Rusia. Meciurile se vor desfășura în 11 orașe pe 12 stadioane. Stadionul Luzhniki din Moscova și Stadionul St. Petersburg vor fi cele mai folosite, urmând să fie gazde pentru câte șapte partide. Finala va avea loc pe 15 iulie, la ora 18:00, pe Stadionul Luzhniki, în direct pe TVR 1, TVR 2, TVR HD și liveTEXT pe GSP.RO.

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA A

  • 14 iunie, ora 18:00 » Rusia - Arabia Saudită
  • 15 iunie, ora 15:00 » Egipt - Uruguay
  • 19 iunie, ora 21:00 » Rusia - Egipt
  • 20 iunie, ora 18:00 » Uruguay - Arabia Saudită
  • 25 iunie, ora 17:00 » Arabia Saudită - Egipt
  • 25 iunie, ora 17:00 » Uruguay - Rusia

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA B

  • 15 iunie, ora 18:00 » Maroc - Iran
  • 15 iunie, ora 21:00 » Portugalia - Spania
  • 20 iunie, ora 15:00 » Portugalia - Maroc
  • 20 iunie, ora 21:00 » Iran - Spania
  • 25 iunie, ora 21:00 » Iran - Portugalia
  • 25 iunie, ora 21:00 » Spania - Maroc

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA C

  • 16 iunie, ora 13:00 » Franța - Australia
  • 16 iunie, ora 19:00 » Peru - Danemarca
  • 21 iunie, ora 15:00 » Danemarca - Australia
  • 21 iunie, ora 18:00 » Franța - Peru
  • 26 iunie, ora 17:00 » Australia - Peru
  • 26 iunie, ora 17:00 » Danemarca - Franța

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA D

  • 16 iunie, ora 16:00 » Argentina - Islanda
  • 16 iunie, ora 22:00 » Croația - Nigeria
  • 21 iunie, ora 21:00 » Argentina - Croația
  • 22 iunie, ora 18:00 » Nigeria - Islanda
  • 26 iunie, ora 21:00 » Nigeria - Argentina
  • 26 iunie, ora 21:00 » Islanda - Croația

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA E

  • 17 iunie, ora 15:00 » Costa Rica - Serbia
  • 17 iunie, ora 21:00 » Brazilia - Elveția
  • 22 iunie, ora 15:00 » Brazilia - Costa Rica
  • 22 iunie, ora 21:00 » Serbia - Elveția
  • 27 iunie, ora 21:00 » Elveția - Costa Rica
  • 27 iunie, ora 21:00 » Serbia - Brazilia

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA F

  • 17 iunie, ora 18:00 » Germania - Mexic
  • 18 iunie, ora 15:00 » Suedia - Coreea de Sud
  • 23 iunie, ora 18:00 » Coreea de Sud - Mexic
  • 23 iunie, ora 21:00 » Germania - Suedia
  • 27 iunie, ora 17:00 » Coreea de Sud - Germania
  • 27 iunie, ora 17:00 » Mexic - Suedia

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA G

  • 18 iunie, ora 18:00 » Belgia - Panama
  • 18 iunie, ora 21:00 » Tunisia - Anglia
  • 23 iunie, ora 15:00 » Belgia - Tunisia
  • 24 iunie, ora 15:00 » Anglia - Panama
  • 28 iunie, ora 21:00 » Anglia - Belgia
  • 28 iunie, ora 21:00 » Panama - Tunisia

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 GRUPA H

  • 19 iunie, ora 15:00 » Columbia - Japonia
  • 19 iunie, ora 18:00 » Polonia - Senegal
  • 24 iunie, ora 18:00 » Japonia - Senegal
  • 24 iunie, ora 21:00 » Polonia - Columbia
  • 28 iunie, ora 17:00 » Senegal - Columbia
  • 28 iunie, ora 17:00 » Japonia - Polonia

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 OPTIMI

  • 30 iunie, ora 17:00 » 1A - 2B
  • 30 iunie, ora 21:00 » 1C - 2D
  • 1 iulie, ora 17:00 » 1B - 2A
  • 1 iulie, ora 21:00 » 1D - 2C
  • 2 iulie, ora 17:00 » 1E - 2F
  • 2 iulie, ora 21:00 » 1G - 2H
  • 3 iulie, ora 17:00 » 1F - 2E
  • 3 iulie, ora 21:00 » 1H - 2G

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 SFERTURI

  • 6 iulie, ora 17:00 » Sfertul 1
  • 6 iulie, ora 21:00 » Sfertul 2
  • 7 iulie, ora 17:00 » Sfertul 3
  • 7 iulie, ora 21:00 » Sfertul 4

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 SEMIFINALE

  • 10 iulie, ora 21:00 » Semifinala 1
  • 11 iulie, ora 21:00 » Semifinala 2

PROGRAM MECIURI CAMPIONAT MONDIAL 2018 FINALE

  • 14 iulie, ora 17:00 » Finala mică
  • 15 iulie, ora 18:00 » Finala mare

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
09:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 2
12:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
15:00 Fotbal, UEFA Youth League

Midtjylland - Roma

Digi 3, Telekom 1
17:00 Volei M

CSM București - SCMU Craiova

Digi 3
17:00 Fotbal, UEFA Youth League

Montpellier - Benfica

Telekom 1
19:00 Fotbal, Europa League

Sevilla - Lazio

Digi 1, Telekom 2
19:30 Volei F

CSM București - Chemik Police

Digi 3
21:30 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Telekom 3
22:00 Fotbal, Liga Campionilor

Atletico Madrid - Juventus

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
22:00 Fotbal, Premier League

Schalke 04 - Manchester City

Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Montpellier

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 24 13 9 2 37 - 16 48
2 CSU Craiova 24 13 6 5 40 - 19 45
3 FCSB 24 13 6 5 44 - 25 45
4 Astra Giurgiu 24 9 9 6 33 - 22 36
5 Sepsi OSK 24 10 6 8 32 - 24 36
6 FC Botoșani 24 9 8 7 30 - 31 35
7 Viitorul 24 10 4 10 25 - 27 34
8 Poli Iași 24 10 4 10 28 - 35 34
9 Hermannstadt 24 8 5 11 23 - 27 29
10 Gaz Metan 24 7 8 9 24 - 31 29
11 Dinamo 24 7 7 10 27 - 36 28
12 Călărași 24 4 10 10 16 - 25 22
13 Chiajna 24 4 6 14 17 - 40 18
14 FC Voluntari 24 3 8 13 25 - 43 17
Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV