Alte știri din fotbal
Greu de consolat! Detaliul surprins după Turcia - România: el a fost cel mai afectat „tricolor” după eșec
0
Primul „tricolor” care ia în calcul un pas în spate: „Nu mai știu nici eu ce sunt, fost sau actual căpitan”
2
Șumudică și-a vărsat nervii pe „tricolorul” lui Lucescu: „ZERO! A fost ceva de nedescris”
0
Turcia – România 1-0 » Cine a primit nota 4 în tabăra „tricoloră” + singurul om de „7”
3
Știri din fotbal internațional
Știm cele 4 finale ale barajelor pentru Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meci cu 7 goluri: următoarea adversară a României
8
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
Victor Micula jr, trimis să muncească la mănăstire. Pedeapsa judecătorilor ...
Libertatea
„Vreau să mor frumoasă”. Povestea Noeliei, tânăra de 25 de ani din Spania ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Prima declarație a lui Nicușor Dan despre scumpirea benzinei și motorinei ...
Libertatea
Am prins din păcate acele cozi la gheare, pui sau altă carne nu existăau după 1980! Cafeaua era 103 lei/kg, dar după '80 nu gaseai decât Nechezol! Nu existau în magazine cascaval, telemea, vin, bere, nes cafe, medicamente, nici măcar vată nu gaseau femeile! Erau doar creveți vietnamezi! Haine și încălțăminte de cea ai proastă calitate! Probabil tu ai fost fiu de potentat al vremii și de aceea habar n-ai de ce nu se găsea atunci? Sau de alimentele ce se dădeau doar pe cartelă după 1985, nostalgicule comunist!
Esti facut gramada ma, o drona de-aia chinezeasca de pe Aliexpress are mai multa minte ca tine. Ce-am scris eu si ce-ai inteles tu amaratule... Asa ceva... Decat sa angajeze p(r)ostaci asa inepti mai bine ar genera astia mesaje cu ChatGPT, cred ca si ala produce propaganda net superioara. Acum aflam si ca Armata Rosie era ortodoxa pana in maduva oaselor, maine-poimaine si ca Lenin era Patriarh :)) UNDE VA GASESC ASTIA MA? :))
Câte ceasuri furate de la bieții români ai pe mâna aia cu care îți faci sfânta cruce creștin-ortodoxă? Îți mai vin paltoanele furate? Dar când eroii tăi din armata roșie (creștini-ortodoxi până în măduva oaselor) violau fetele românilor (multe dintre ele biete copile) ce făcei cu mâna aia cu care te închini la Hristos? Pe milioanele de români (elita României) pe care i-ați masacrat în pușcăriile comuniste i-ai pus la socoteală? Dacă sunteți așa buni de ce nu faceți un gest pentru frații voștri creștin-ortodoxi să dați tezaurul înapoi?
P(r)ostache, ai idee de ce exista si in ziua de azi in Bucuresti un bulevard care poarta numele unui general rus? (Kiseleff) Noi avem o istorie complicata cu rusii, iar unele parti au fost foarte pozitive. Pana in 1914, daca trageam linie nu ieseam pe minus, ne luasera Basarabia dar ne dadusera Dobrogea si obtinusem independenta fata de turci in alianta cu ei. Toate astea cu valori crestin ortodoxe la loc de cinste. Partea nasoala si din care iesim clar pe minus incepe dupa revolutia bolsevica. Dar din aia au iesit grav pe minus si ei. Pana la urma cei care ne-au potcovit pe toti au fost nemtii care i-au dat un vagon de bani lui Lenin sa faca revolutie, cu scopul evident sa scoata Rusia din razboi. De scos au scos-o, dar ponoasele ispravii le mai tragem pana in ziua de azi si noi si rusii si nemtii si cehii, polonezii, ungurii samd... Ia-ti propaganda userista anti-ortodoxa si stii ce sa faci cu ea. Apropo, vezi ca faimosul Vlad Voiculescu tocmai e cercetat de DNA alaturi de Catu si cealalta lumina de la USR pentru frauda uriasa cu vaccinurile cumparate cu nemiluita ca sa expire la noi.
Crima și violul sunt cele două "valori" creștin-ortodoxe care au caracterizat acest popor de nemernici indiferent de vremuri. La fel jaful populației civile de ceasuri și paltoane.
Baiete, tu postacesti "pe linie", n-ai prins vremurile alea, se vede din ce ineptii scrii. Nu era nici o coada la gheare de pui, alea zaceau in niste vitrine frigorifice si nu le lua nimeni. La fel zacea si pestele oceanic adus de flota de pescuit praduita ulterior de Basescu. Pe ala nu-l lua nimeni din prostie, propaganda anti-ceausista bagase fitilul ca ar contine mercur si cum lumea credea cu sfintenie tot ce se spunea la "Europa Libera" nu se mai vindea nici la pret derizoriu un produs care in ziua de azi e relativ scump. Cei care chiar am prins vremurile alea ne amintim reclama imensa la peste oceanic plasata pe stadionul Giulesti, sa o vada toata lumea care circula cu trenul. La hartie igienica erau cozi care mergeau foarte repede, ca nu era de cantarit nimic. Nivelul de trai s-a prabusit crunt in anii '80. In '79 mergeai la Alimentara si luai 50 de grame de cafea macinata pe loc. (fara nici un fel de misto sa exagerare, mergeam eu pentru bunica) . Cand s-a apucat Ceausescu sa plateasca datoria externa in ritm accelerat nu a mai importat aproape nimic (deci nici cafea), au disparut si rasnitele de cafea din Alimentara, se ajunsese la celebrul "nechezol" etc. Nu te mai face de ras pe cativa firfirei, orice om care a prins vremurile alea va sti cu precizie ca bati campii.
Acest Orlando Nicoară scria pe blogul lui în 2008 că ține cu Steaua de când se știe... Ar fi DOAR treaba lui dacă EAD nu ar lovi în interesele altor echipe!! Par egzamplu, Universitatea Craiova joacă la Galați la ora 17.30, apoi cu CFR la Craiova la ora 20 (normal), după care la Hermannstadt la ora 14, apoi cu Iași la Craiova la ora 17, după care la Arad la ora 17 30 ș.a.m.d. Despre zilele de desfășurare, din nou, sunt motive CLARE de nemulțumire! Băi fecesebiștilor, deja atmosfera creeată de voi în fotbalul românesc este toxică! MAI AVE[I TUPEUL SĂ "FABRICAȚI" JUSTIFICĂRI???
Acest Orlando Nicoară scria pe blogul lui în 2008 că ține cu Steaua de când se știe... Ar fi DOAR treaba lui dacă EAD nu ar lovi în interesele altor echipe!! Par egzamplu, Universitatea Craiova joacă la Galați la ora 17.30, apoi cu CFR la Craiova la ora 20 (normal), după care la Hermannstadt la ora 14, apoi cu Iași la Craiova la ora 17, după care la Arad la ora 17 30 ș.a.m.d. Despre zilele de desfășurare, din nou, sunt motive CLARE de nemulțumire! Băi fecesebiștilor, deja atmosfera creeată de voi în fotbalul românesc este toxică! MAI AVE[I TUPEUL SĂ "FABRICAȚI" JUSTIFICĂRI???
he, he, dl. zorrozabal in palton, palarie si ochelari de soare, este nimeni altul decat tovarasul parpalache, (carcalache pentru cunoscatori). Presupun ca triada e completa, daca il tragem de perciuni si pe comisarul ahab. Toti astia au ceva in comun: acelasi creier bantuit de ceausism, gata sa explice tineretului iubitor de AUR, cat de "bun carmaci" era Ceasca, cat de bine traiam atunci, cat de respectati eram (cu matzele ghioraind sincron). Sau cum datorita FMI-ului am rabdat de foame, de frig, de speranta, si mai ales de libertate inainte de '89. Desigur, ei nu traiau ca noi, ca doar erau la butoane. Dl. zorrozabal, subtire argument, in China sunt mii de miliardari, in comunism sadea, Putin a fost toata viata lui un sovietic hardcore, auzi la el,"s-a ales cu un razboi"...dar ce, i-a tras cineva lozul negru cu mana lui sau cum?! Vai mama voastra....
Se pare ca n-ai apucat comunismul sovietic biruitor prin casele, magazinele sau uzinele noastre! Dacă măcar un an ai fi stat la cozi la hârtie igienică, gheare de pui sau rația lunară de ulei, sigur nu mai spuneai atâtea prostii!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.