GSP SPECIAL  »  MEDIA  »  MEDIA

Pentru prima dată în 24 de ani, Radio România n-a transmis o partidă importantă: "E o pată neagră în istorie!"

Articol de GSP - Publicat joi, 24 iulie 2014 00:00 / Actualizat joi, 24 iulie 2014 10:50

Pentru prima dată după 1990, postul naţional de radio, Radio România Actualităţi, nu a transmis în direct un meci important al unei echipe româneşti din cupele europene!

Şi asta după ce Steaua a încredinţat drepturile de transmisie ale meciului de ieri seară din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor de pe Arena Naţională contra norveginilor de la Stromsgodset unei firme care, pentru a le revinde, a cerut suma de 4.000 de euro postului public.

"S-a încercat în mai multe rînduri negocierea cu reprezentanţii firmei respective, dar nu s-a ajuns la nici o înţelegere! Suma este de 4 ori mai mare decît pentru un meci din grupe!", au precizat ieri oficialii postului.

Chiar şi aşa, Radio Româmia şi-a trimis comentatorii la stadion, pe Cătălin Cîrnu şi Adrian Soare. "E o pată neagră în istorie!", au spus cei doi.

De partea cealaltă, Daniela Iancu cea care a cumpărat drepturile radio susţine: "În cei 4.000 de euro includem şi prejudiciul a două partide «piratate» de Dobre în trecut. Am sesizat UEFA pentru abuz!".

Citește și:
Sindromul Certeze lângă Vancouver » Ne-am trezit cazați într-o vilă colosală la Mondial: cum păcălesc canadienii statul
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Sindromul Certeze lângă Vancouver » Ne-am trezit cazați într-o vilă colosală la Mondial: cum păcălesc canadienii statul
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (16)
ddenisssa
ddenisssa  •  24 Iulie 2014, 16:11
Postat de unico_biancorossi pe 24 Iulie 2014, 14:00

vorbesti prostii. daca dinamo ar juca un emci de cupa europeana si nu as fi pe stadion ar insemna sa fiu prost. pe de alta parte, intotdeauna ma uit la TV daca nu sunt pe stadion. la radio asculta idiotii, ca tine. app. eu n-am masina si fac ceva pe ele, nu am nevoie...))

Ce visezi tu? Meciuri de cupe europene! E clar ca iti permiti sa mergi la fiecare meci, daca Dinamo joaca unul la 14 ani.

ingu
ingu  •  24 Iulie 2014, 14:33
Postat de unico_biancorossi pe 24 Iulie 2014, 14:00

vorbesti prostii. daca dinamo ar juca un emci de cupa europeana si nu as fi pe stadion ar insemna sa fiu prost. pe de alta parte, intotdeauna ma uit la TV daca nu sunt pe stadion. la radio asculta idiotii, ca tine. app. eu n-am masina si fac ceva pe ele, nu am nevoie...))

Citez: "daca dinamo ar juca un emci de cupa europeana si nu as fi pe stadion ar insemna sa fiu prost". Stai linistit la locul tau, ca nu joaca in cupe europene. Demult. Si da, esti prost...

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  24 Iulie 2014, 14:04
Postat de hawk pe 24 Iulie 2014, 13:54

In masina boule ! Foarte multi asculta la radio cand sunt prinsi pe drum in timpul meciului ! Stupid dog !

poftim, sa fiu indulgent : nu sunt 1.ooo sunt 10.000 de ascultatori. tot e zero.. asta e ideea. la un astfel de meci se uita la TV si 1 milion de oameni, ce dracu sa ascult la radio. si, daca tot nu pot vedea un meci, ca vai doamne, nu ma pot da jos din masina, atunci nu mai asuclt nici la radio si ma preocup sa conduc dracu bine, sa nu omor lumea..)) si asa 80% dintre conducatorii auto sunt potentiali criminali..))

Vezi toate comentariile (16)
Comentează