GSP SPECIAL  »  PARIORI.RO  »  PARIORI.RO

Avancronica meciului CFR Cluj - Politehnica Iasi

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 august 2008 00:00

Ioan Andone a declarat ca CFR Cluj e mai puternica decat in sezonul trecut, chiar daca acum traverseaza o perioada mai dificila, si i-a asigurat pe suporteri ca echipa isi va reveni in urmatoarele etape:
"Suntem aceiasi ca in sezonul trecut, chiar mai puternici, dar trecem printr-o perioada dificila si trebuie sa ne revenim. Intalnim o echipa, Poli Iasi, care nu a reusit sa adune niciun punct pana acum. Este clar ca trebuie sa castigam si sa ne revansam dupa jocul din meciul trecut de pe teren propriu. Chiar daca venim dupa o perioada grea pentru noi, in care am acumulat doar un punct in trei meciuri, vrem sa oferim suporterilor nostri o partida buna in care sa demonstram agresivitate si un joc bun care sa ne aduca reusitele in poarta adversarilor".

Internationalul Ciprian Deac a fost lasat de Andone in afara lotului pentru confruntarea cu Poli Iasi. Antrenorul pare tentat sa-l readuca in primul unsprezece pe Emmanuel Culio si sa trimita o echipa ofensiva in fata moldove­nilor. "Nu am gasit inca formula de echipa si probabil voi face schimbari si cu Iasiul", a spus "Falcosul".

Ioan Andone a declarat ca CFR Cluj e mai puternica decat in sezonul trecut, chiar daca acum traverseaza o perioada mai dificila, si i-a asigurat pe suporteri ca echipa isi va reveni in urmatoarele etape:
"Suntem aceiasi ca in sezonul trecut, chiar mai puternici, dar trecem printr-o perioada dificila si trebuie sa ne revenim. Intalnim o echipa, Poli Iasi, care nu a reusit sa adune niciun punct pana acum. Este clar ca trebuie sa castigam si sa ne revansam dupa jocul din meciul trecut de pe teren propriu. Chiar daca venim dupa o perioada grea pentru noi, in care am acumulat doar un punct in trei meciuri, vrem sa oferim suporterilor nostri o partida buna in care sa demonstram agresivitate si un joc bun care sa ne aduca reusitele in poarta adversarilor".

Internationalul Ciprian Deac a fost lasat de Andone in afara lotului pentru confruntarea cu Poli Iasi. Antrenorul pare tentat sa-l readuca in primul unsprezece pe Emmanuel Culio si sa trimita o echipa ofensiva in fata moldove­nilor. "Nu am gasit inca formula de echipa si probabil voi face schimbari si cu Iasiul", a spus "Falcosul".

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (7)
 •  29 August 2008, 14:20

SA PLECE ANDONE !!! Sper sa castige Poli iAsi, da de il demit pe Andone.

 •  29 August 2008, 13:31

daca tu ai comparat iasul cu caracal.ARE SI ISTORIE,SI UNIVERSITATE,SI SCOLI MAI MULTE CA IN ACEL ORASDESPRE CARE RAREORI AUZI CEVA.MAI CITESTE SI TE INFORMEAZA MAI ALES LA ISTORIE.ESTI UN MARE ANALFABET SI NU STII ISTORIE.HAIDE POLI

 •  29 August 2008, 12:42

O sa bata IASUL cu 2-0 :) :) :)

Vezi toate comentariile (7)
Comentează