GSP SPECIAL  »  PUBLICITATE  »  ADVERTORIAL

Marea șansă a lui Djokovic! Cum arată șansele la trofeul de la Miami înaintea fazelor finale

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 martie 2025 15:03 / Actualizat miercuri, 26 martie 2025 15:03

Competiția de 1.000 de puncte de la Miami, SUA, se apropie cu pași repezi de momentul în care-și va decide marii câștigători.

Băieții, în frunte cu Novak Djokovic și Alexander Zverev, se află în faza sferturilor de finală, în timp ce tabloul feminin, dominat de Aryna Sabalenka și Iga Swiatek, își cunoaște deja una dintre semifinale.

Cine ia acasă titlul și marele premiu? Aflăm live pe Superbet alături de sute de opțiuni la pariuri sportive, Streaming, SuperCote, SuperAvantaj și Cote Antepost.

Vezi Oferta Superbet pentru ATP & WTA Miami și fii responsabil!

Djokovic vrea să reintre pe ruta câștigătoare

Înfrângerea complet surprinzătoare suferită de favoritul Alcaraz în fața lui David Goffin a deschis tabloul în competiția masculină, unde Novak Djokovic și Alexander Zverev au ajuns fără prea mari probleme în fazele superioare.

Neamțul are de jucat o optime de finală contra tânărului francez Arthur Fils, în timp ce legendarul sârb e deja printre cei mai buni opt din turneu, urmând să-l întâlnească pentru un loc în semifinale pe americanul Sebastian Korda.

Cei doi sunt, de altfel, văzuți cu mari șanse la câștigarea trofeului, putând să se întâlnească doar în marea finală.

În cazul lui Novak Djokovic, câștigarea titlului de la Miami ar fi o adevărată lovitură dată în moralul rivalilor înaintea sezonului de zgură, Nole traversând o perioadă nefastă, fără un trofeu de la Jocurile Olimpice de la Paris și fără titlu pe hard outdoor de la US Open 2023 încoace și fără succes la Miami din…2016.

O victorie în fața lui Korda, meci în care pornește ca favorit, l-ar aduce pe fostul lider mondial în fața unei semifinale cu Grigor Dimitrov sau Francisco Cerundolo, doi adversari la îndemână, care-i pot ușura drumul spre ultimul act.

Din punct de vedere al Cotelor Antepost Superbet, Djokovic are prima șansă (cotă 3.00 pentru un triumf la Miami), urmat de Zverev (5.00), Fritz (6.50), foarte tânărul Mensik (8.00), Dimitrov și Berrettini (10.00)

Hai pe noul SuperLiga.ro pentru cele mai noi știri, interviuri, reportaje și informații despre fotbalul românesc!

Afacere Sabalenka - Swiatek la feminin?

Într-un contrast destul de evident cu turneul masculin, competiția fetelor le poate aduce în faza semifinalelor pe patru dintre primele șase favorite.

Liderul mondial Aryna Sabalenka e deja acolo și se află în fața unui duel cu italianca Jasmine Paolini (cap de serie 6), în timp ce Iga Swiatek are "programat" un sfert de finală cu Alexandra Eala, foarte tânăra reprezentantă a statului Filipine care face turneul vieții pe cimentul din Statele Unite ale AmericDacă va obține victoria logică în fața unei adversare aflate în afara top 100 mondial, Swiatek ar putea da în penultimul act peste Jessica Pegula, a patra favorită a competiției care o va înfrunta, în faza sferturilor de finală, pe britanica de origine română Emma Răducan, revenită la un nivel înalt după o perioadă de căutări.

Ce spun Cotele Antepost Superbet? Aryna Sabalenka este, la fel ca la startul turneului, principala jucătoare de urmărit, cu o cotă de 1.85 pentru a triumfa în SUA.

Swiatek are șansa ei (cotă 2.50), pe când un succes al oricărei alte jucătoare ar fi considerat o mare surpriză: cotă 9.00 pentru Jessica Pegula, 15.00 pentru Jasmine Paolini, 25.00 pentru Emma Răducanu și 100.00 pentru Alexandra Eala!

Vezi toate știrile și promoţiile Superbet

Citește și:
Echipa de start, confirmată: așa va juca Lucescu! + Budescu, „șef de galerie” în Parcul Gezi din Istanbul
Nationala
Echipa de start, confirmată: așa va juca Lucescu! + Budescu, „șef de galerie” în Parcul Gezi din Istanbul
Fostul patron din Liga 1 s-a mutat definitiv din România, împreună cu iubita mai tânără: „Fac progrese”
Superliga
Fostul patron din Liga 1 s-a mutat definitiv din România, împreună cu iubita mai tânără: „Fac progrese”
Deputatul român era la „șpriț
Nationala
Deputatul român era la „șpriț" » Reperat printre suporterii români, pe terasele din Istanbul
Am intrat în vestiarul turcilor de la Istanbul » Ce mănâncă înainte de meci și mesajul de ultimă oră: „Respectați imnul României!”
Nationala
Am intrat în vestiarul turcilor de la Istanbul » Ce mănâncă înainte de meci și mesajul de ultimă oră: „Respectați imnul României!”
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează