Alte știri din fotbal
FCSB preia modelul de la Academia Hagi: „Încercăm, în aceste două luni și jumătate, să urmăm un anumit traseu”
0
Discursul lui George Copos la slujba de înmormântare a lui Mircea Lucescu » Cum și-a numit vechiul prieten
0
Mirel Rădoi, înainte de FCSB - Oțelul: „După meciul cu Botoșani, s-ar fi zis că noi aici stăm doar la grătar”
0
A început Voluntari - Corvinul, etapa #3 din play-off » FC Bihor întoarce scorul la Târgoviște și câștigă duelul cu Chindia
0
Știri din fotbal internațional
Mahmureală după titlu! Antrenorul lui Dennis Man recunoaște: „Am zis că nu poate fi mai rău, dar se pare că putea”
0
Jacek Magiera, secundul naționalei Poloniei, a murit subit
0
Schimbare! Liga Campionilor își pierde unul dintre simboluri
0
Mundo Deportivo nu-l slăbește pe Istvan Kovacs: „Musculosul protejat de UEFA”
0
Lifestyle
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
7
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
19
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Prima reacție a lui Călin Donca după ce a câștigat procesul cu Dorian Popa. ...
Libertatea
Decese și dispariții misterioase în rândul savanților legați de programe ...
Adevărul
Ilie Dumitrescu și-a amintit ultima discuție cu Mircea Lucescu, care a avut ...
GSP SPECIAL
Conducta de petrol Est-Vest de 1.200 km care ocolește Strâmtoarea Ormuz a ...
Libertatea
Felicitari GSP pentru acest articol si pentru faptul ca luati in seama si sportul competitiv denumit Karate. Nu este pentru prima data cand Romania exceleaza la acest capitol, fiind campioana mondiala si in trecut. Campioana mondiala! Eu stiu ca acest sport nu reprezinta interes cum sunt altele mult mai mediatizate si mai considerate, dar sa fim pe primul loc trebuie adus in vedere de mult mai multe ori, nu doar de catre o singura publicatie. Romanii trebuie sa aprecieze si sa stie ca se poate.
Si, neaparat, trebuie intocmita o lista de premieri pentru numeroasele medalii "mondiale" (cu participanti din 24 de tari, i.e., circa jumatate din cate exista doar in Europa) obtinute, pe care statul e musai sa le onoreze. Sa zicem mersi daca se opresc aici. Pentru ca, daca isi pune mintea Federatia Romana de Arte Martiale, prima "de profil" infiintata (ergo, vor mai fi fiind si altele!), iti pot scoate macar vreo 500 de medalii mondiale/europene pe an, tinand seama ca sunt multe "arte"si fiecare are multe "stiluri", ca sa nu mai vorbim de "culori". Si susaneaua asta se bucura de mediatizare si laude in principalul ziar de sport romanesc!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.