GSP SPECIAL  »  STIRI EXTRASPORT  »  VACANȚĂ

GALERIE FOTO Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”

Simona Țăranu, în vacanță de 1 mai în Palma de Mallorca / Foto: Instagram +38   FOTO
Simona Țăranu, în vacanță de 1 mai în Palma de Mallorca / Foto: Instagram

Articol de - Publicat miercuri, 06 mai 2026, 09:51 / Actualizat miercuri, 06 mai 2026 09:51

Simon Țăranu, prezentatoarea știrilor Digi Sport, a ales să petreacă ziua de 1 mai în afara țării, iar destinația a fost Spania, în Palma de Mallorca.

Prezentatoarea a postat o serie de imagini pe Instagram din vacanță, la 4 zile după ziua cu pricina, cu mesajul: „Un 1 mai sărbătorit altfel”.

+33 FOTO

Simona Țăranu și-a petrecut ziua de 1 mai în Palma de Mallorca

Ziua de 1 mai, cunoscută drept Ziua Internațională a Muncii, este un prilej de relaxare pentru români, care aleg în număr mare să meargă la grătar în aer liber.

Totuși, Simona Țăranu, cunoscuta prezentatoare a știrilor de la Digi Sport, a ales să petreacă într-un mod diferit, alegând o destinație exotică, Palma de Mallorca, de unde a publicat mai multe fotografii.

Cum și-a început Simona Țăranu cariera în televiziune

Simona Țăranu a urmat cursurile Colegiului Naţional „Petru Rareş” din Piatra Neamţ, apoi s-a mutat la Bucureşti, unde a studiat Cinematografie şi Televiziune la Universitatea Media. Jurnalista a mărturisit în podcastul moderat de Adrian Artene că începutul în București a fost extrem de greu, informează Libertatea.

„Primii doi ani au fost foarte grei. În timpul facultății, profesorii ne spuneau «Nu terminați facultatea și așteptați să vă angajați, faceți asta de pe-acum». Au fost colegi care s-au integrat la telenovele, erau foarte multe producții la Buftea și au reușit să prindă câte-un loc de muncă. Fie practică, fie loc de muncă. Eu îmi doream în televiziune, pentru că știam că va fi un parcurs mai lung. Proiectele din film sunt, de obicei, limitate”, a spus Simona.

Citește și:
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Liga Campionilor
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Campionate
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
Superliga
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează