Articol de GSP - Publicat vineri, 18 noiembrie 2016 21:44
Fostul fotbalist Daniel Prodan a primit postmortem ”Emblema de Onoare a Armatei României”, cea mai înaltă distincție din armata noastră.
Anunțul a fost făcut chiar de ministrul Mihnea Moțoc, prin intermediul paginii sale de Facebook.
"În semn de îndreptăţită apreciere pentru rezultatele obţinute în carieră să sportivă în cadrul clubului militar, dar şi pentru a onora performanţele de excepţie înregistrate că titular al reprezentativei României la campionatele mondial şi european de fotbal, pentru întreg prestigiul adus Armatei române, am conferit, astăzi, postmortem, lui Daniel Prodan, Emblemă de Onoare a Armatei Române, cu însemn de pace.
Îmi exprim speranţa că vestea va aduce şi alinare familiei îndoliate", a scris ministrul pe pagina sa de Facebook.
Daniel Prodan a decedat miercuri seară, la dora 44 de ani, din cauza unui infarct
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!