GSP SPECIAL  »  TRAGEDIE  »  #COLECTIV

FOTO Pasionat de grafică » Basistul trupei Goodbye to Gravity, care s-a stins din viață miercuri, iubea la nebunie rugbyul

Alex Pascu s-a stins din viață la sosirea în Franța +2   FOTO
Alex Pascu s-a stins din viață la sosirea în Franța

Articol de - Publicat vineri, 13 noiembrie 2015 00:00

Fiul Anei Pascu, președinta de onoare a FR Scrimă, realiza, cînd avea timp, afișele meciurilor echipei naționale de rugby (foto 2).

În afara pasiunii pentru muzică, Alex Pascu, basistul trupei Goodbye to Gravity, care a concertat în clubul Colectiv în fatidica zi de 30 octombrie, mai avea un hobby: cel pentru grafică.

"Puțini știu că Alex iubea layout-ul, iar în ultimii ani a creat afișele pentru Federația Română de Rugby", a dezvăluit Lucian Lorin, fostul director de comunicare al FRR, acum membru în boardul federației.

"Îi plăcea foarte mult rugbyul, dar nu prea avea timp să ajungă la meciuri, de aceea ne spunea că ne ajută prin aceste afișe de meci", a adăugat Lucian.

"Să-mi aprindeți o lumînare!"

Lucian Lorin a povestit o întîmplare care l-a frapat. "Una dintre fostele mele colege i-a scris un mesaj de mulțumire după un afiș care arăta foarte bine. Îi spunea că merită să-i facem o statuie".

"Te iubim, îți mulțumim pentru ceea ce faci, te invităm la o bere și probabil că ar trebui să-ți facem o statuie pentru ajutorul dat, dar tot tu ar trebui să faci grafica" era mailul trimis lui Alex de FRR.

Răspunsul dat de fostul basist a fost unul cutremurător:  "Mai bine îmi aprindeţi o lumînare cînd oi muri!". "Nu știu dacă vom reuși cu statuia, dar de aprins o lumînare am făcut-o deja. Nu-l vom uita niciodată pe Alex, un prieten adevărat", a încheiat Lucian Lorin.

54era pînă ieri numărul victimelor din clubul Colectiv din Capitală

Citește și:
Sorana Cîrstea, invitată de gală la petrecerea de adio a lui Gael Monfils » Și Djokovic a participat la spectacolul de la Roland Garros
Tenis
Sorana Cîrstea, invitată de gală la petrecerea de adio a lui Gael Monfils » Și Djokovic a participat la spectacolul de la Roland Garros
Din Liga 2 la echipa națională într-un singur sezon: el este surpriza lui Gică Hagi pentru amicalele cu Georgia și Țara Galilor
Nationala
Din Liga 2 la echipa națională într-un singur sezon: el este surpriza lui Gică Hagi pentru amicalele cu Georgia și Țara Galilor
Gigi Becali l-a „scuturat” pe jucătorul de la FCSB: „A făcut-o din prostie, nu din răutate!”
Superliga
Gigi Becali l-a „scuturat” pe jucătorul de la FCSB: „A făcut-o din prostie, nu din răutate!”
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Altele
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Profit.ro
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (2)
guderian
guderian  •  13 Noiembrie 2015, 10:41

Copil la 31 de ani? Da, pacat ca au murit, dar au mers acolo in bomba aia inghesuita in mod voluntar .

octavianus
octavianus  •  13 Noiembrie 2015, 10:36

Ma trezesc in fiecare dimineata si deschid televizorul si ma rog da Doamne sa nu mai fi murit inca un copil, deja este prea mult, prea mult, prea mult, UNUL SINGUR ar fi fost prea mult dar 54 ??? Tineri, frumosi, talentati.....de ce Doamne ? de ce ? de ce ei ? *** de ce copiii astia ? de ce aia de la Revolutie ? ( dosar inchis ) de ce aia de la mineriada ? ( dosar deschis dupa 25 de ani ) de ce Doamne ? DE CE ?? Odihneste-i in pace Doamne si nu ne mai chema copiii la tine, *** copiii lasa-i sa creasca frumos si sa lumineze batranetile parintilor lor.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează